معاون فرهنگی آستان مقدس مسجد جمکران برنامه های این مسجد در ایام عید سعید غدیر خم را اعلام کرد.

به گزارش دورشهر قم، حجت الاسلام محمد باقر ولدان با اشاره به اینکه اصل غدیر در طول تاریخ، تجلی و تبلور ولایت و حاکمیت اهل بیت (ع) برای پیشبرد اهداف بشریت بوده، اظهار کرد: در زمان غیبت، اگر بخوایم علی زمان خودمان رو بشناسیم باید امام زمان (عج) را بشناسیم. در واقع «مَنْ کُنْتُ مَوْلَاهُ فَهَذَا عَلِیٌّ مَوْلَاهُ» در زمان ما می‌شود «مهدیُّ مولاه».

وی ادامه داد: با توجه به اینکه عید غدیر امسال در روز سه شنبه قرار گرفته است و در این روز عاشقان امام زمان (عج) اقدام به طی مسیر در طریق المهدی کرده و در مسجد مقدس جمکران گردهم جمع می‌شوند؛ شاد پیمایی عید غدیر برنامه ریزی شده که عطر بوی مهدوی خاصی نیز دارد.

معاون فرهنگی آستان مقدس مسجد جمکران با اشاره به اینکه مواکب متعددی برای خدمت رسانی به زائران در بلوار پیامبر اعظم (ص) اعلام آمادگی کرده اند: گفت: گروه‌های مردمی همه پای کار آمدند تا این شاد پیمایی به نحو احسن برگزار شود.

ولدان با بیان اینکه پس از عید غدیر انتخابات ریاست جمهوری در کشور برگزار خواهد شد، ابراز کرد: یکی از مظاهر اعتقاد به مهدویت و تلاش برای آینده بهتر حضور حماسی در انتخابات با انتخاب صحیح است و مانیز در مسجد مقدس جمکران در عصر سه شنبه ویژه برنامه‌ای با حضور پرشور دختران رأی اولی برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: ویژه مراسمی هم در شام عید غدیر با حضور خیل مشتاقان امام زمان (عج) در این آستان مقدس برگزار خواهد شد که طی آن جمکرانیان با امام زمان (عج) که فرزند امیرالمومنین (ع) و آخرین وصی خداست عهد و بیعتی مجدد خواهند بست.

پیامبر اکرم (ص) در خطبه غدیر ۱۸ مرتبه به حضرت مهدی (عج) اشاره می‌کنند

ولدان با تاکید بر اینکه پیامبر اکرم (ص) در خطبه غدیر ۱۸ مرتبه به حضرت مهدی (عج) اشاره و مردم را به سمت ایشان رهنمون می‌کنند، گفت: خطبه غدیر خطبه‌ای مهدوی است و ما امروز عهدی که با علی زمان باید ببندیم؛ عهد با امام زمان (عج) است.

وی با اشاره به اینکه روایاتی زیادی از ائمه اطهار (ع) در خصوص ثواب کارهای نیکو، اطعام، دادن عیدی، صله رحم، دیدار سادات و … در عید غدیر به ما رسیده است، اظهار کرد: برنامه‌های مفصلی در رابطه با اطعام غدیر و اجرای برنامه‌های شاد و فرح بخش در این مسجدی که منصوب به امام زمان (عج) است تدارک دیده شده که در روز عید با حضور زائران و مجاوران به اجرا خواهد رسید.

معاون فرهنگی آستان مقدس مسجد جمکران در پایان با تاکید بر اینکه راه رهایی بشریت از مشکلات ریز و درست را توسل واقعی به امام زمان (عج) می‌دانیم که همچون امیرالمومنین (ع) مشکل گشای هستی هستند، خاطرنشان کرد: ما مسجد مقدس جمکران را یک مسجد منجی می‌دانیم که می‌تواند رمز نجات بخشی به انسان‌ها از این افسردگی‌ها و ناملایمات زندگی باشد و به آنان حس خوب یک زندگی زیبا و شیرین را زیر سایه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) هدیه دهد.