اجتماع طلاب و حوزویان در حمایت از عملیات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی علیه رژیم اشغالگر قدس با عنوان «وعده صادق» در مدرسه عملیه فیضیه قم برگزار شد.

صبح یکشنبه اجتماع طلاب و حوزویان در حمایت از عملیات شامگاه شنبه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی علیه رژیم اشغالگر قدس که با عنوان «وعده صادق» صورت گرفت، در مدرسه علمیه فیضیه قم برگزار شد.

این تجمع در راستای حمایت از پاسخ قاطع نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در حمله پهپادی و موشکی به سرزمین‌های اشغالی بوده است.

طلاب و حوزویان قم در این اجتماع جنایات دردناک رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و شهادت هزاران نفر از مردم فلسطین پس از عملیات طوفان الاقصی را محکوم کردند.

شعارهای «مرگ برآمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر انگلیس»، «ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده»، «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند»، «این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده» از جمله شعارهای طلاب در این اجتماع ضدصهیونیستی بود.

تجمع کنندگان همچنین در شعارهایی از اقدام انتقام جویانه نیروهای نظامی کشور علیه اسرائیل غاصب که در روزهای گذشته با حمله هوایی به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه ۷ نفر از مستشاران عالی رتبه نظامی کشورمان را به شهادت رساندند، ابراز خوشحالی و از حملات کوبنده موشکی و پهپادی نیروهای هوافضا به سرزمین‌های اشغالی تقدیر کردند.

طلاب و حوزویان ضمن اعلام تبعیت از مقام معظم رهبری، آمادگی خود را در دفاع از اسلام و کشور و در برابر دشمنان قسم خورده اعلام کردند.

آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور نیز جمع تجمع کنندگان حضور یافته و به ایراد سخن پرداخت.

قرائت پیام آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید

همچنین پیام آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید در حمایت از پاسخ کوبنده جمهوری اسلامی ایران و گروه‌های مقاومت به تجاوزات رژیم صهیونیستی قرآئت شد که متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سالیان متمادی است که رژیم نامشروع صهیونیستی مشغول ایجاد نا امنی و ظلم و ستم در منطقه می‌باشد و تحت حمایت اربابان خود هر روز تجاوز خود را گسترش می‌دهند و اخیراً به حریم جمهوری اسلامی ایران نیز وارد شد و عده‌ای از مستشاران ما را به شهادت رسانده است.

پاسخ کوبنده سربازان اسلام و گروه‌های مقاومت بسیار بجا و مورد حمایت است، ان شاءالله به زودی این غده سرطانی محو و ملت‌های مظلوم عالم به پیروزی نهایی خواهند رسید. اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُم

حمایت کامل حوزه‌های علمیه و روحانیت از اقدام غرورآفرین علیه رژیم صهیونیستی

در ادامه بیانیه و قطعنامه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه قرائت شد و طلاب و فضلا با سر دادن صدای تکبیر بندهای مختلف آن را تأیید کردند که متن کامل آن به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

فَمَنِ اعْتَدَی عَلَیْکُمْ فَاعْتَدُوا عَلَیْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَی عَلَیْکُمْ. بقره / ۱۹۴

الجُنُوُد بِإذنِ اللّه حُصُونُ الرَّعیَّهِ وَ زَینُ الوُلاهِ وَ عِزُّالدِّینِ وَ سُبُلُ الأَمنِ وَ لَیسَ تَقُومُ الرَّعِیِّهُ إلاّ بِهِم. نهج‌البلاغه، نامه ۵۳

«لشکریان، به اذن خداوند، دژ مردم، زینت زمامداران، مایه عزّت دین و امنیّت‌اند و کار شهروندان، جز به آنان استوار نمی‌شود.»

اقدام نیروهای مسلح و فرزندان غیور ایران اسلامی در اعمال حق قانونی و مشروع خود طبق ماده ۵۱ منشورملل متحد و حملات غرور آفرین پهپهادی و موشکی به لانه عنکبوتی اسرائیل کودک‌کش و جنایتکار، موجی از شادی و غرور در میان مستضعفین عالم خصوصاً مظلومین فلسطین و نوار غزه که چندین ماه شاهد جنایات سبعانه آن رژیم نامشروع و خبیث بودند، ایجاد کرد و نور امید به پیروزی جبهه حق و اضمحلال این غده سرطانی را پرفروغ‌تر کرد.

رژیم منحوس اسرائیل گویا فراموش کرده است این بیان رهبری و فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه‌ای حفظه‌الله که فرمودند: «دوران بزن دررو تمام شده، اگر بزنید می‌خورید». پس از حمله ناجوانمردانه اسرائیل به کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق و به شهادت رساندن شماری از بهترین سرداران و فرزندان عزیز ایران اسلامی، آهنگ انتقام‌ساز و انتقام، اکنون آغاز شد. و در دل نیمه شب شهاب‌های شب‌شکن ایران به پرواز در آمدند و لانه شیاطین را با رمز مبارک یارسول الله مورد هدف قراردادند وَ جَعَلْنَاهَا رُجُومًا لِلشَّیَاطِینِ وَأَعْتَدْنَا لَهُمْ عَذَابَ السَّعِیرِ.

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه ضمن حمایت همه جانبه و تشکر از این اقدام سراسر غرور و افتخار نیروهای مسلح به این مسئله تاکید می‌نماید جمهوری اسلامی ایران در صورت لزوم در اتخاذ اقدامات دفاعی بیشتر در جهت صیانت از منافع مشروع خود در برابر هرگونه اقدامات متجاوزانه نظامی و استفاده غیرقانونی از زور، تردیدی به خود راه نخواهد داد.

بی گمان امت اسلام و ملت بزرگ شجاع ایران در این جهاد مقدس و دفاع از اسلام و امت اسلامی و منافع ملی در کنار رزمندگان اسلام و محور مقاومت خواهند بود و حوزه‌های علمیه و روحانیت با تاسی به مراجع عظام و همراه ملت ایران در این میدان حضور نقش آفرین خواهد داشت و علما و نخبگان و مراکز دینی سراسر عالم و نهادهای بین المللی را به دفاع از مردم مظلوم غزه و فلسطین و حمایت از دفاع و مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی فرا می‌خواند.