مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم از احداث ۲۴۰ کلاس درس در قالب ۲۶ فضای آموزشی طی سال گذشته در قم خبر داد.

احمدرضا اجتهادی در گفت‌وگو با سایت خبری دورشهر قم گفت: در حال حاضر استان قم در حدود ۳۰۰ هزار دانش آموز دارد که در ۶۵۰۰ کلاس درس در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم با بیان اینکه استان قم رتبه سوم تراکم دانش آموزی در سطح کشور را دارد افزود: این امر به دلیل رشد جمعیت استان قم و همچنین افزایش مهاجرت ها به این شهر بوده و هم اکنون ۱۴ درصد از دانش آموزان اتباع کشور در قم مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم جهش خوبی در عرصه مدرسه سازی در استان قم صورت گرفته است افزود: در سال ۹۹ تعداد ۵۵ کلاس درس در استان قم احداث شد، اما در سالهای ۱۴۰۰ تعداد ۶۳ کلاس، در سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۴۰ کلاس و در سال ۱۴۰۲ نیز ۲۴۰ کلاس درس در قالب ۲۶ فضای آموزشی احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت که این آمار نشان از رشد قابل توجهی در این بخش است.

وی عنوان کرد: به همت مجمع خیرین مدرسه ساز استان و اداره کل نوسازی مدارس قم در سال جاری، کلنگ زنی ۵ پروژه جدید فضای آموزشی بر زمین زده شد.

اجتهادی همچنین بیان کرد: در سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به میزان سه برابر سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ تجهیزات برای مدارس استان قم تامین شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم گفت: استان قم در زمینه اخذ مجوز ساخت فضای تجاری برای مدارس و نصب سامانه های تولید برق از انرژی خورشیدی با هدف خودکفایی فضاهای آموزشی در جایگاه نخست کشوری در بین استان ها قرار دارد.

  • منبع خبر : دورشهر قم