امام جمعه قم ضمن تقدیر از تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در دولت سیزدهم گفت: دولت آیت‌الله رئیسی از کارهای شکلی و صوری پرهیز دارد و به دنبال اولویت‌ها است و اگر هرکسی در هر جایی که وابسته به دولت است با این روحیه کار کند کارها خوب پیش می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار داوود منظور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه که ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) بر لزوم الگوگیری از سیره و روش ایشان تأکید و اظهار کرد: باید با مطالعه زندگی فردی و اجتماعی اهل‌بیت(ع)، از آموزه‌های ایشان برای امروز خود بهره‌برداری کنیم.

 وی معرفت نسبت به اهل‌بیت(ع) را مقدمه عملکرد صحیح دانست و گفت: تلاش به‌موقع حضرت زهرا (س) و وصیت ایشان نسبت به محل دفنشان و اقدامات دیگری که انجام دادند نشان می‌دهد که ما برابر پدیده‌ها، اشخاص و اقتضائات مختلف باید چگونه رفتار کنیم و هر موقعیتی اقتضای خاص خود را دارد.

 تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه فرصت‌ها به‌سرعت از دست می‌روند و باید با کار و تلاش جهادی از این فرصت‌ها استفاده کرد، افزود: دولت آیت‌الله رئیسی از کارهای شکلی و صوری پرهیز دارد و به دنبال اولویت‌ها است و اگر هرکسی در هر جایی که وابسته به دولت است با این روحیه کار کند کارها خوب پیش می‌رود.

 وی با بیان اینکه استان و شهر قم ویژگی‌هایی دارد که در برخی دوره‌ها مورد بی‌توجهی و غفلت قرار گرفته است، گفت: به‌صرف تعریف‌کردن از قم و بیان ویژگی‌هایش نباید بسنده شود؛ بلکه این شهر باید هم از نظر منظر و شکل ظاهری متناسب با آن ویژگی‌ها باشد و هم از نظر محتوایی و واقعی زندگی مردم این‌گونه باشد؛ نگاه به توسعه قم نه به‌عنوان یک شهر گردشگری و صنعتی بلکه باید به‌عنوان یک شهر هدف‌دار و تأثیرگذار باشد که علم از آن به سراسر دنیا نفوذ پیدا می‌کند.

 آیت‌الله سعیدی با انتقاد از طرح‌های نیمه تمامی که هدف و منفعتش برای مردم مشخص نیست، گفت: از طرف دیگر برخی از طرح‌ها مانند فرودگاه به‌خاطر جاذبه‌های معنوی و علمی قم اهمیت ویژه‌ای دارند و امیدواریم با حضور مسئولان در شهر مقدس قم این مشکلات برطرف شود.

 وی با بیان اینکه حرم مطهر خانه همه مردم است و همه از آن سود می‌برند، گفت: باید نسبت به توسعه حرم مطهر نگاه ویژه‌ای باشد تا شاهد رضایت حداکثری مردم این شهر و زائران از سراسر کشور و حتی کشورهای دیگر باشیم.