قم- سخنگوی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به پروژه های نیمه تمام در این شهر گفت: برای تکمیل این پروژه ها نیازمند ۲۰ هزار میلیارد تومان هستیم که ضرورت دارد دولت در تکمیل آن به قم کمک کند.

روح الله امراللهی اظهار داشت: مدیریت شهری قم پروژه مونوریل را جز پروژه های اولویت دار می داند که دولت برای تکمیل آن می بایست اقدامات لازم را انجام دهند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم، با بیان اینکه دولت سیزدهم حمایت خود را از تکمیل پروژه مونوریل بر اساس تخصیص اعتبارات دولتی اعلام کرده افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری قم درخواست دارد تا اعتبارات دولتی برای تکمیل این پروژه در بودجه سالانه گنجانده شود و به صورت رسمی بودجه ای برای این طرح در نظر بگیرد.

وی گفت: امروز پروژه های مختلفی در اطراف حرم مطهر، هسته مرکزی شهر و مسجد مقدس جمکران وجود دارد که برای تکمیل آن باید تملک هایی صورت گرفته شود که در این عرصه نیازمند حمایت های دولت هستیم و دولت باید به شهر قم به عنوان پایگاه انقلاب اسلامی و جهان تشییع نگاه ویژه ای داشته باشد.

وی عنوان داشت: طی یک دهه گذشته اقدامات بسیاری در حوزه های شهری در قم صورت گرفته است، اما این شرایط تا رسیدن به نقطه مطلوب برای میزبانی شایسته از زائران و گردشگران فاصله زیادی دارد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم افزود: امروز در اطراف حرم مطهر، پروژه هایی در حال اجرا است که سرعت مناسبی ندارند که از جمله آنان بهسازی میدان شهید مطهری، بهسازی قبرستان نو و وادی السلام، تملک های باقی مانده در پروژه های اطراف حرم مطهر و هسته مرکزی شهر است که برای این امر نیازمند ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم.

وی ادامه داد: تا زمانی که این پروژه ها به سامان نرسد، مدیریت شهری قم قادر به تکمیل سایر پروژه ها نیست.

امراللهی بیان داشت: با بودجه فعلی و اعتبارات محدود شهرداری قم، امکان تکمیل پروژه های نیمه تمام شهری در مدت اندک نیست و از سویی دیگر به طول انجامیدن این پروژه ها تبعات اجتماعی و اقتصادی زیادی به همراه خواهد داشت.

رییس کمیسیون معماری شهرسازی شورای اسلامی شهر قم عنوان داشت: از دولت سیزدهم درخواست داریم با تخصیص اعتباراتی نسبت به تکمیل پروژه های دارای اولویت در قم حمایت های لازم را در جهت عمران و آبادانی این شهر انجام دهند.

امراللهی ادامه داد: حداکثر کمک به شهرداری قم در سالهای اخیر، اوراق مشارکت بوده است که این امر کافی نیست.

  • منبع خبر : دورشهر قم