به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، اعضای هیئت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده پنج قانون نظارت شورای نگهبان بر انتخابات و با تصویب هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی معرفی شدند. حجت الاسلام محمدجواد مهری به عنوان رئیس هیئت نظارت و […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، اعضای هیئت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده پنج قانون نظارت شورای نگهبان بر انتخابات و با تصویب هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی معرفی شدند.

حجت الاسلام محمدجواد مهری به عنوان رئیس هیئت نظارت و حجج اسلام علی مظفری، سید حسن اکبری، علی اصغر مجتهدزاده و ناصر حیدریان به عنوان اعضای هیئت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان قم معرفی شدند.

بر اساس اصل نود و نهم قانون اساسی، شورای نگهبان وظیفه نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مراجعه به افکار عمومی و همه پرسی را بر عهده دارد. نظارت مذکور در اصل نود و نهم قانون اساسی استصوابی است و شامل تمام مراحل اجرایی انتخابات از جمله تأیید و رد صلاحیت کاندیداها می‌شود.