به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، هدی ابوالحسنی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به نظارت‌های مستمر در این معاونت توسط کارشناسان گفت: به منظور خدمات رسانی مطلوب به همشهریان و همچنین نظارت دقیق بر محصولات ارائه شده، بازرسی‌ها انجام و با متخلفان برخورد می‌شود. وی […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، هدی ابوالحسنی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به نظارت‌های مستمر در این معاونت توسط کارشناسان گفت: به منظور خدمات رسانی مطلوب به همشهریان و همچنین نظارت دقیق بر محصولات ارائه شده، بازرسی‌ها انجام و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی افزود: در یکی از بازرسی‌های انجام شده از کارخانه‌ای در سطح استان توسط بازرسان اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی معاونت غذا و دارو، ۹ هزار و ۵۸۶ عدد محلول نگهداری و شستشوی لنز چشمی غیرمجاز کشف و توقیف شد.

ابوالحسنی افزود: با توجه به گسترش روزافزون وسایل زیبایی و سوءاستفاده افراد سودجو، در این بازدید که پلیس امنیت اقتصادی استان نیز حضور داشت، این محلول‌های غیرمجاز کشف و ضبط شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: همچنین در نظارت دیگری از یکی از کارخانه‌های استان ۱۲۰ هزار و ۴۶۳ کیت تشخیص سریع بارداری غیرمجاز کشف شد.

وی گفت: از دیگر بازرسی‌های صورت گرفته توسط این گروه، می‌توان به بازرسی از یک کارخانه تولید ملزومات پزشکی اشاره کرد که در این بازدید هم ۹۵ هزار و ۲۹۳ میکروست غیرمجاز کشف شد.

ابوالحسنی گفت: ارزش ریالی ملزومات کشف شده، حدود ۴۳ میلیارد ریال است که از ورود این اجناس قاچاق و غیرمجاز که به سلامت جامعه نیز ضربه می‌زد، جلوگیری به عمل آمد.