به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، ابوالقاسم مقیمی در جلسه ستاد اربعین استان قم که در سالن امام جواد (ع) برگزار شد، بیان کرد: ستاد اربعین استان قم فعالیت‌های خود را از ۳ ماه پیش با تشکیل کمیته‌های مختلف آغاز کرده است. وی افزود: در قم به عنوان «عمود اول» […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، ابوالقاسم مقیمی در جلسه ستاد اربعین استان قم که در سالن امام جواد (ع) برگزار شد، بیان کرد: ستاد اربعین استان قم فعالیت‌های خود را از ۳ ماه پیش با تشکیل کمیته‌های مختلف آغاز کرده است.

وی افزود: در قم به عنوان «عمود اول» افتخار این را داریم که از قبل و بعد اربعین میزبان زائرین امام حسین (ع) هستیم و این توفیق نصیب مردم قم شده است.

وی تصریح کرد: براساس آمار، استان قم تا به امروز میزبان زائرین از ۱۲ کشور بوده است. مردمی شدن میزبانی از زائرین اربعین حسینی جزو اتفاقات خوبی بود که امسال رقم خورد.

وی ادامه داد: در مسجد جمکران، حرم مطهر بانوی کرامت، بقاع متبرکه، مساجد، مدارس و قرارگاه مردمی اربعین امسال از زائران ایرانی و خارجی که در این ایام به قم سفر می‌کنند میزبانی می‌شود. تا به روز گذشته حدود ۱۴۰ هزار زائر در قم در نقاط فوق الذکر اسکان داده شده اند.

وی خاطرنشان کرد: براساس آماری که از سوی فرماندهی انتظامی استان برای ما ارسال شده تا روز پنج‌شنبه بیش از ۶۵ هزار گذرنامه صادر و تمدید شده است.

وی ادامه داد: فروش حدود ۴۲ هزار و ۵۹۶ بلیط اتوبوس، بیش از ۹۰ هزار بلیط رفت و برگشت قطار به کشور عراق در استان قم داشته‌ایم.

وی ابراز کرد: ویژه برنامه‌های ما در استان از شب چهارشنبه آغاز شده و تا شب پنج شنبه ادامه خواهد داشت. حدود ۷۰ موکب تا به امروز موفق به دریافت مجوز برای فعالیت در بلوار پیامبر اعظم (ص) شده‌اند. همچنین روز چهارشنبه پیاده‌روی جاماندگان اربعین را همزمان با سراسر کشور در استان قم خواهیم داشت.