به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، علی سلطانی پیش از ظهر سه شنبه در گفت‌گو با خبرنگاران با اشاره به تمدید فرصت ارسال آثار به سوگواره سلسله طلایی با موضوع امام حسین (ع)، اظهار کرد: در فراخوان قبلی جشنواره بر لزوم تولید آثار تصویرسازی، تایپوگرافی و داستان‌نویسی ویژه گروه سنی […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، علی سلطانی پیش از ظهر سه شنبه در گفت‌گو با خبرنگاران با اشاره به تمدید فرصت ارسال آثار به سوگواره سلسله طلایی با موضوع امام حسین (ع)، اظهار کرد: در فراخوان قبلی جشنواره بر لزوم تولید آثار تصویرسازی، تایپوگرافی و داستان‌نویسی ویژه گروه سنی «الف» تأکید شده بود اما از مجموع بیش از ۵۰۰ اثر ارسالی، ۷۰ درصد از آثار متأسفانه در گروه‌های سنی «ب» و «ج» ارسال شده که مغایر با فراخوان اعلام شده است.

وی تصریح کرد: به همین منظور به دلیل اینکه حقی از نفرات شرکت‌کننده تضییع نشود، با نظر اعضای شورای سیاستگذاری سوگواره مقرر شد علاوه بر گروه سنی «الف»، هنرمندان آثار خود را در گروه‌های سنی «ب» و «ج» تا تاریخ ۱۱ مهرماه سال ۱۴۰۲ (غیر قابل تمدید) به دبیرخانه ارسال کنند.

دبیر نخستین سوگواره سلسله طلایی افزود: هنرمندان در صورت تمایل می‌توانند علاوه بر آثار ارسالی مجدداً آثار دیگر خود را به دبیرخانه سوگواره ارسال کنند.

سلطانی تأکید کرد: تمامی هنرمندانی که آثار خود را ارسال کرده و یا قصد ارسال اثر دارند، فرم مالکیت معنوی موجود در سایت سوگواره را تکمیل کنند.

وی در خصوص گاه‌شمار جدید سوگواره با اشاره به تمدید مهلت ارسال آثار به این رویداد هنری، گفت: آخرین مهلت ارسال به سوگواره تا روز سه‌شنبه ۱۱ مهرماه خواهد بود، انتخاب اولیه آثار در روزهای ۱۸ تا ۲۱ مهر ماه انجام می‌شود و اسامی هنرمندان راه‌یافته به بخش نمایشگاه در روز ۲۳ مهرماه اعلام خواهد شد.

خاطرنشان می‌شود این سوگواره با هدف معرفی ابعاد شخصیتی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در سه بخش تصویرسازی، داستان‌نویسی و تایپوگرافی برگزار می‌شود و داستان‌نویسان و هنرمندان می‌توانند آثار خود را در محورهای ولادت تا شهادت امام حسین (ع) و به طور ویژه موضوع پیاده‌روی اربعین به دبیرخانه سوگواره به نشانی https://selseletalayi.ir ارسال کنند.

اعضای شورای سیاستگذاری نخستین سوگواره سلسله طلایی را آقایان امیر علی عموزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، محمد کاظم رضوانی معاون هنری و سینمایی اداره‌کل، حسن دلیر دستیار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی سلطانی دبیر اجرایی سوگواره و سید محمد حسین اعلایی تشکیل می‌دهند.