به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، محمد رضا حاجی رضا روز سه شنبه در مراسم افتتاح پروژه‌های بخش کشاورزی استان قم اظهار داشت: از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۱۲۹ طرح کشاورزی در استان قم با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، محمد رضا حاجی رضا روز سه شنبه در مراسم افتتاح پروژه‌های بخش کشاورزی استان قم اظهار داشت: از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۱۲۹ طرح کشاورزی در استان قم با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: مجموع پروژه‌های افتتاح شده در بخش کشاورزی موجب ایجاد اشتغال برای هزار و ۲۹۱ نفر در استان قم شد که این میزان سرمایه گذاری دولت در بخش کشاورزی نشان دهنده اهمیت توجه به امنیت غذایی و افزایش ظرفیت تولید انواع محصولات کشاورزی است.

وی بیان داشت: در هفته دولت امسال ۱۸ طرح کشاورزی در شهرستان جعفرآباد استان قم مورد بهره برداری قرار گرفت.

حاجی رضا ابراز داشت: استان قم در بخش کشاورزی ظرفیت‌های خوبی دارد که هدف گذاری ما تا پایان امسال رشد ۷ درصدی تولیدات است و امیدواریم حجم محصولات کشاورزی تولید شده به ۹۰۰ هزار تن برسد که در این راستا گسترش کشت گلخانه‌ای، توسعه صنایع تبدیلی و نیز اصلاح الگوی کشت و تقویت سیاست‌های حمایتی از جمله برنامه‌ها است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم ابراز داشت: تغییر الگوی کشت با توجه به اقلیم و آب و هوای خشک قم در دستور کار قرار دارد و تلاش شده تا با اجرای سیستم‌های جدید آبیاری و در راستای بهره وری حداکثری از منابع، استفاده از آب در بخش کشاورزی به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در راستای افزایش سطح تولیدات محصولات کشاورزی از جمله راهبردها در اداره کل جهاد کشاورزی استان قم است ابراز داشت: تلاش شده تا بسترهای مناسبی برای استفاده از توان علمی و پژوهشی دانش بنیان‌ها در قم فراهم شود.

حاجی رضا افزود: صدور سند برای اراضی کشاورزی از جمله برنامه سازمان جهاد کشاورزی استان قم بوده که این امر به فعالیت‌های بخش کشاورزی هویت می‌بخشد.