به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: این نهاد تبلور سیره کمک رسانی اهل بیت (ع) به نیازمندان است. وی کمیته امداد را از نهادهای مورد اعتماد جامعه دینی عنوان کرد و ابراز داشت: اعتماد […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: این نهاد تبلور سیره کمک رسانی اهل بیت (ع) به نیازمندان است.

وی کمیته امداد را از نهادهای مورد اعتماد جامعه دینی عنوان کرد و ابراز داشت: اعتماد در هر جامعه‌ای یک سرمایه اجتماعی محسوب می‌شود و در جامعه‌ای که اعتماد حرف اول را می‌زند، آن جامعه و آن مجموعه‌ای که مورد اعتماد مردم قرار گرفته است، مجموعه بالنده و موفقی است.

وی این نهاد را یکی از نهادهای برآمده از انقلاب اسلامی ذکر کرد و و اظهار داشت: همه نهادهای برآمده از انقلاب، در مجموع دارای این ویژگی یعنی برخورداری از اعتماد جامعه هستند؛ چرا که بر اساس یک عمل مخلصانه شکل گرفته‌اند و پایه‌گذار آن‌ها، عمدتاً، معمار کبیر انقلاب (ره) بودد.

امام جمعه قم، کارکنان کمیته امداد را افرادی خدوم و پرتلاش توصیف کرد و افزود: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید «فَإِنَّ اللَّهَ لَا یُضِیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِین.» بنابراین کمیته امداد مورد عنایت خدای متعال است و علاوه بر آن، به طور قطع، مورد عنایت اهل بیت (ع) نیز می‌باشد؛ چرا که فعالیت‌های آن، ادامه راه ایشان است.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری، در پایان این جلسه تودیع و معارفه، ضمن تقدیر از زحمات محسن مسعودیان‌راد، برای حجت الاسلام و المسلمین محمدطاها مهری، مدیرکل جدید کمیته امداد امام خمینی استان قم آرزوی موفقیت کرد.

مصطفی خاکسار، قائم مقام کمیته امداد امام خمینی ره کشور نیز دراین دیدار ضمن تقدیر از مشارکت‌های مردمی در خدمت رسانی‌های کمیته امداد به نیازمندان، ابراز داشت: مردم واقعاً در دفاع از نظام و اسلام کم نگذاشتند و هرچه داریم از برکت امام بزرگوار و شهدای عزیزمان است و امیدواریم بتوانیم خدمتگزار خوبی باشیم. هیچیک از مسئولان نباید فراموش کنند که خدمتگزار چه مردمی هستند و چه وظیفه‌ای دارند.

در پایان این جلسه، مدیرکل سابق کمیته امداد استان قم گزارشی از سرفصل اقدامات صورت گرفته در زمان تصدی دو ساله خود ارائه کرد و حجت الاسلام و المسلمین مهری، مدیرکل جدید کمیته امداد استان قم نیز ابراز امیدواری کرد در مسئولیت جدید بتواند فعالیت‌های خوب دوره مدیریت قبل را با قوت ادامه دهد.