به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عصر سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه استاندار قم اظهار داشت: استانداران اختیارات خوبی در عرصه‌های مختلف دارند و ۳۸ وظیفه رسمی بر عهده آنان است‌و این در حالی است که مسئولیت بررسی چگونگی عملکرد مدیران استان […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عصر سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه استاندار قم اظهار داشت: استانداران اختیارات خوبی در عرصه‌های مختلف دارند و ۳۸ وظیفه رسمی بر عهده آنان است‌و این در حالی است که مسئولیت بررسی چگونگی عملکرد مدیران استان را نیز بر عهده دارند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه استاندار، نماینده عالی دولت است خطاب به وزیر کشور گفت: به رئیس جمهور در اولین جلسه هیأت دولت پیام این جلسه را برسانید که قم ظرفیت بالایی دارد و دولتمردان نباید به این استان همتراز دیگر جاها نکته کنند چرا که قم حرم اهل بیت (ع) است.

وی تصریح کرد: اگر قم در عرصه فرهنگی الگو شد، دیگر استان‌های کشور نیز الگو پذیر می‌شوند و شرایط قم باید برای زائران جنبه الگویی داشته باشد.

امام جمعه قم عنوان داشت: در حوزه علمیه تلاش کردیم نه تنها مانع کارها نباشیم که البته این شأن ما نیست، بلکه گره گشای کارها راهبرد ما بود و امید است اقدامات خوبی در قم صورت گیرد و این شهر زمینه ساز تمدن اسلامی باشد.

حسینی بوشهری با تقدیر از تلاش‌های استاندار سابق قم گفت: آقای آقامیری استاندار جدید قم باید کارهای نیمه تمام را از همین فردا که شاید دیر باشد بلکه باید از همین امروز شروع کند.

وی با بیان اینکه پروژه‌های نیمه تمام در قم باید به اتمام رسید افزود: در مرحله بعد نیز نیازمند نقشه و راه جدید برای برای توسعه این استان هستیم‌

امام جمعه قم افزود: ورودی‌های قم و ساخت و سازها را باید متناسب با حرم اهل بیت (ع) ببینیم و اقدامات عمرانی و توسعه‌ای می‌بایست متناسب با شهر قم به عنوان آشیانه آل محمد (ص) باشد.