به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا حاجی رضا ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: جهاد کشاورزی استان قم در راستای تأمین امنیت غذایی استان بر اساس رویکرد دولت سیزدهم اقدامات لازم را صورت داده و این بخش ظرفیت خوبی در استان قم دارد. وی عنوان داشت: […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، محمدرضا حاجی رضا ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: جهاد کشاورزی استان قم در راستای تأمین امنیت غذایی استان بر اساس رویکرد دولت سیزدهم اقدامات لازم را صورت داده و این بخش ظرفیت خوبی در استان قم دارد.

وی عنوان داشت: در حال حاضر تولیدات کشاورزی استان قم به ۸۵۰ تن رسیده و در این حوزه شاهد رشد ۵ درصدی در ایجاد اشتغال هستیم.

رئیس جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه استان قم در رتبه بندی وضعیت کشاورزی رتبه‌های خوبی دارد افزود: قم در زمینه تولید گوشت ماهیان خاویاری رتبه ششم، در تولید تخم مرغ رتبه سوم و در تولید محصول توت نیز رتبه سوم را به خود اختصاص داده و در دیگر محصولات کشاورزی نیز جایگاه مناسبی در سطح کشور دارد.

حاجی رضا عنوان داشت: در زمینه صدور سند اراضی کشاورزی طی یک سال اخیر ۳۶۶ پلاک ثبتی در قالب ۵۹ کمیسیون استانی و ۶۰ کارگاه شهرستانی تعیین تکلیف شده است.

وی با اشاره به کاهش نزولات آسمانی و شرایط خاص اقلیمی استان قم بیان داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته امیدواریم تا پایان سال جاری، شاهد رشد ۷ درصدی محصولات کشاورزی در استان قم باشیم و در این راستا از تمامی ظرفیت‌ها و توانمندی علمی و عملی در این حوزه بهره برداری خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم عنوان داشت: در هفته دولت امسال ۱۸ طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد و این پروژه‌ها در مجمع ۱۷۲ نفر اشتغال زایی خواهند داشت.