به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، بانوان قمی عصر روز یکشنبه در آستانه شهادت سه ساله اباعبدالله الحسین (ع) حضرت رقیه (س) با برپایی راهپیمایی و دسته عزا از ساحت قرآن کریم، ارزش‌های اسلامی به خصوص حجاب و عفاف اعلام حمایت کردند. بانوان قمی که حضور نوجوانان و جوانان در […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، بانوان قمی عصر روز یکشنبه در آستانه شهادت سه ساله اباعبدالله الحسین (ع) حضرت رقیه (س) با برپایی راهپیمایی و دسته عزا از ساحت قرآن کریم، ارزش‌های اسلامی به خصوص حجاب و عفاف اعلام حمایت کردند.

بانوان قمی که حضور نوجوانان و جوانان در بین آنان پررنگ بود؛ عصر روز یکشنبه در محوطه مصلای قدس میعادگاه نماز جمعه تجمع کردند و با بستن سربندهای یا زینب کبری (س) و یا رقیه (س)، راهپیمایی خود را از این مکان به سمت حرم حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز کردند.

علاوه بر شماری از خواهران هیئت‌های مذهبی تحت عنوان مجمع هیئت بانوان استان قم متوسلین به حضرت ابوالفضل العباس (ع)، برخی از دانشجویان دختر بسیجی نیز در این اجتماع حضور داشتند و دست نوشته‌هایی با مضامین دفاع از حجاب و عفاف در دست داشتند.

طلاب خواهر جامعه الزهرا (س) نیز در جمع راهپیمایان حضور داشتند و با در دست داشتن تصاویری از امام، رهبر معظم انقلاب و حاج قاسم سلیمانی، با سر دادن شعارهایی در حمایت از قرآن کریم و نیز حجاب و عفاف بر رعایت این واجب الهی در جامعه اسلامی تاکید کردند.

حمایت بانوان قمی از حجاب و عفاف و محکوم کردن اهانت به قرآن کریم

شرکت کنندگان در این راهپیمایی، دست نوشته‌هایی با مضامین «جانم فدای قرآن، «حرمت قرآن ما عزیزتر از جان ما»، «قرآن خط قرمز ماست»، «سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن» به همراه داشتند و از اهانت‌های صورت گرفته اخیر در برخی از کشورهای غربی نسبت به ساحت قدسی قرآن کریم اعلام انزجار کرده و از امت اسلام خواستند تا در یک صف واحد اجازه تکرار توهین به مقدسات را به دیگران ندهند.

«حسین حسین شعار ماست، حجاب افتخار ماست»، «ما پیرو فاطمه و حیدریم، حامی این انقلاب و این مکتبیم» و «چادر حجاب برتر است، لبیک به امر رهبر است» از جمله شعارهایی بود که راهپیمایان در راستای دفاع از حجاب و عفاف سر دادند.

حرکت کاروان نمادین اسرای کربلا، اجرای تعزیه و مداحی در مسیر برگزاری راهپیمایی؛ بخشی از برنامه‌ها بود و تعدادی از بانوان در حالی که تابوت نمادین سه ساله سیدالشهدا (ع) حضرت رقیه (س) را بر روی دوش حمل می‌کردند بر مصیبت خاندان عصمت و طهارت اشک ماتم ریختند.

این مراسم با مشارکت آستان مقدس حضرت معصومه (س)، کمیسیون زنان و خانواده شورای اسلامی قم، استانداری، سپاه امام علی بن ابیطالب (ع)، شهرداری، جامعه المصطفی العالمیه، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، شورای اسلامی شهر، شورای هیئات مذهبی استان قم و دیگر دستگاه‌ها برگزار شد.

نرجس نیازمند در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به حرکات توهین آمیز اخیر علیه قرآن کریم گفت: این اقدامات توهین آمیز نیازمند پاسخی محکم از سوی بانوان مسلمان و مذهبی است.

رئیس کمیسیون زنان و خانواده شورای اسلامی قم ادامه داد: در همین راستا و همچنین دفاع از عفاف و حجاب، حرکت عظیم هیئات مذهبی بانوان استان قم را تحت عنوان دختران زینبی_بانوان حسینی برنامه ریزی شد.

وی تصریح کرد: این حضور پر رنگ و پرشور نشان داد که مردم همچنان باقوت و قدرت پای کار انقلاب ایستاده اند و مدافع آرمان‌های انقلاب هستند.

بانوان قمی در پایان این راهپیمایی در حالی که برخی از آنان کف پوش بوده و برخی دیگر نیز شال های سبز به دوش داشتند در انتهای راهپیمایی در حرم مطهر دخت موسی بن جعفر (س) حضرت فاطمه معصومه (س) تجمع کردند و در حرم بانوی کرامت نیز با سر دادن شعارهایی در حمایت از حجاب و عفاف از مسئولان امر خواستند تا نسبت به برخورد با ناهنجاری‌ها در جامعه اقدام کنند.

حمایت بانوان قمی از حجاب و عفاف و محکوم کردن اهانت به قرآن کریم

در پایان راهپیمایی نیز بیانیه بانوان قرائت شد که متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم ایاک نعبد و ایاک نستعین

(یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لازْواجِک وَ بَناتِک وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِک أَدْنی أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً)

ای پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: جلباب‌ها (روسری‌های بلند) خود را بر خویش فروافکنند، این کار برای اینکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است (و اگر تا کنون خطا و کوتاهی از آنها سر زده توبه کنند) خداوند همواره آمرزنده رحیم است» (سوره احزاب / آیه ۵۹)

با عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت دردانه اباعبدالله‌الحسین حضرت رقیه خاتون سلام الله علیها و ایام اسارت، حزن و اندوه خاندان رسالت، ما هیأت مذهبی بانوان استان قم متذکر می‌شویم؛

حجاب اسلامی جز ضروریات دین و از مؤکدات آیات و روایات معصومین می‌باشد و این فریضه الهی موجب حفظ عزت وکرامت زنان و ارزشگذاری به مقام زن مؤمن و صیانت از حریم و شخصیت انسانی آنان می‌شود. حجاب، ارزشی است منطبق با طبیعت انسان و برای کمال و رشد شخصیت انسانی فرض شده است تا سلامت جامعه و نفس و نسل را محقق کند.

از دیرباز مستکبران عالم و استعمارگران جهانخوار حجاب و عفاف زنان مومنه ایران سرافراز را سد راه تحقق اهداف شوم خود دانستند و تلاش کردن با استفاده از حکومت فاسد و دست‌نشانده پهلوی به اغراض پلید خود دست یابند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تبلیغات گسترده در رسانه‌های شیطانی و فضای ولنگار مجازی تلاش زیادی را برای محروم ساختن زن ایرانی از این ارزش والای الهی انجام داده‌اند. اما زنان قهرمان و بیدار ایران و خصوصاً بانوان عفیفه شهر کریمه اهلبیت سلام الله علیها با مقاومت در مقابل تمام این تبلیغات مسموم نشان داده اند که حاضرند از جان خود بگذرند ولی از عفت و حجاب خود هرگز.

گواه این ادعا چادر خونین هفت هزار زن شهیده انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند که چادر را کفن خود ساختند تا به پیاده نظامان فرهنگ غرب ثابت کنند که یادگار زهرا (س) نسل به نسل و قلب به قلب در این سرزمین ماندگار خواهد شد، اگرچه برای مدت کوتاهی تنی چند از زنان و دختران شهر مقدس قم فریب خورده و تیر زهرآگین تبلیغات رسانه‌های معاند ذهن و قلبشان را مجروح ساخته است اما اکثریت بانوان ایران اسلامی و شهر خون و قیام همچنان چادر را به عنوان حجاب اول خود انتخاب نموده‌اند.

و امروز ما بانوان هئات مذهبی استان قم، با اعلام انزجار از توهین به کتاب آسمانی قرآن که لاریب فیه و همچنین به تاسی از زینب کبری سلام الله علیها و با اختیار کامل و به صورت مستقل و فقط و فقط برای بیعت با مولایمان حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و آرمان‌های حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری دور هم گرد آمده و حمایت از حجاب و عفاف را به عنوان یک ارزش بزرگ اسلامی و اخلاقی فریاد می‌زنیم و از همه بانوان کشور عزیزمان می‌خواهیم که در سایه عفت، حیا و حجاب عزتمندانه زندگی کنند و آلت دست هوسرانان و دنیا طلبان نشوند