به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، هادی حسین خانی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران از ورود قم به برخی مرزهای فشافویه و ری خبر داد و گفت: این موضوع در حوزه تقسیمات کشوری، با حضور نمایندگان استانداری تهران و قم در حال حل و فصل است اما ما مرز بخش […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، هادی حسین خانی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران از ورود قم به برخی مرزهای فشافویه و ری خبر داد و گفت: این موضوع در حوزه تقسیمات کشوری، با حضور نمایندگان استانداری تهران و قم در حال حل و فصل است اما ما مرز بخش را حفظ کرده ایم.

وی ضمن تشریح برنامه‌های هفته دولت در فشافویه با بیان اینکه اشتغال زایی برای ۶۰۰ نفر با افتتاح پروژه‌ها در این بخش ایجاد می‌شود، گف ت: ۱۰ عنوان پروژه طی هفته دولت در این بخش به بهره برداری می‌رسد، که این طرح‌ها از صنعتی تا زیرساختی و پایش تصویری را شامل می‌شود.

حسین خانی افزود: یک هزار و ۱۰ میلیارد تومان اعتبار این پروژه‌های است.

بخشدار فشافویه در مورد آب فشافویه نیز گفت: از سال پیش که سند سد فشاویه به نام دولت خورد و حقابه کشاورزان داده شد، کشاورزی در این بخش رونق بیشتری گرفت، البته قطع برق تعدادی چاه در فشافویه که آب شهر، روستاها و ندامتگاه را تأمین می‌کند، سبب خارج شدن حدود هفت چاه و کاهش فشار آب شد، اما قطعی آب نداشتیم.

وی اتصال پمپ به شبکه آب را رویه‌ای غلط خواند و گفت: این کار موجب می‌شود تا وقتی همه در یک لحظه پمپ را بزنند این تصور ایجاد شود که آب قطع شده که برای حل این معضل باید مخزنی بین پمپ آب و شبکه ایجاد شود.

حسین خانی تعداد املاکی‌های غیرمجاز فشافویه را یک سوم ارزیابی کرد و گفت: جلسه‌ای با اتحادیه املاک داشتیم و مشخص شد که یک سوم مشاوران املاک غیرمجاز هستند؛ صاحبان این املاک با انواع و اقسام ترفندها اتحادیه را دور زده و سر مردم کلاه می‌گذارند.

وی افزود: از سوی دیگر اتباع به دلیل داشتن پول نقد املاک بیشتری خریداری می‌کنند و مردم عادی به سمت روستاها روانه شده اند که برای حل این مشکل هم با کمک دستگاه قضا ورود کرده ایم.

حسین خانی در مورد طرح هادی روستاهای فشافویه هم گفت: طرح هادی روستاهای ما باید مدنظر قرار گیرد؛ یک روستایی داشتیم که بیش از ۲۰ سال طرح هادی آن بازنگری نشده بود اما با تمهیداتی که انجام شد به زودی طرح هادی جدیدی ابلاغ می‌شود.

بخشدار فشافویه در مورد احداث مترو در این بخش هم گفت: مطالعات مترو باید انجام شود و پیگیر هستیم از کهریزک تا فشافویه از روی زمین مترو زده شود تا هزینه‌ها کاهش یابد.