جواد محمدزاده رئیس هیئت ووشو قم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امیدواریم ورزش استان قم به خصوص رشته ووشو روزی به جایگاهی برسد که بتواند در عرصه المپیک برای کشور افتخار آفرینی کند. وی عنوان داشت: تغییر و تحول در حوزه مدیریت ورزش استان، نباید با سرعت صورت گیرد که این امر در […]

جواد محمدزاده رئیس هیئت ووشو قم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امیدواریم ورزش استان قم به خصوص رشته ووشو روزی به جایگاهی برسد که بتواند در عرصه المپیک برای کشور افتخار آفرینی کند.

وی عنوان داشت: تغییر و تحول در حوزه مدیریت ورزش استان، نباید با سرعت صورت گیرد که این امر در نتایجی که حاصل می‌شود اثرات منفی دارد و در واقع ثبات مدیریت می‌تواند به انجام برنامه ریزی بلند مدت و کسب توفیقات بیشتر کمک کند.

رئیس هیئت ووشو قم بیان داشت: در سال ۹۸ جز ۶ هیئت برتر کشور بودیم و هر سال نیز از جمله ۱۰ هیئت برتر ووشو در سطح کشور هستیم و امید است با تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد، بتوانیم در بین ۵ استان برتر کشور باشیم.

محمدزاده عنوان داشت: در طی سه سال اخیر از رتبه ۲۸ کشوری به رتبه دهم رسیدیم که این امر با تلاش ورزشکاران، مربیان و هیئت فنی محقق شد.

وی افزود: ووشو رشته‌ای است که می‌تواند کمک خوبی به ورزش استان قم داشته باشد و در یک دهه اخیر در همه اعزام‌ها، رشته ووشو از جمله رشته‌های موفق بوده و بهترین نتایج را بدست آورده است.

رئیس هیئت ووشو قم گفت: برای بازی‌های آسیایی نیز ووشو هم از لحاظ تعداد ورزشکاران و هم از جنبه آمادگی برای کسب مدال وضعیت مناسبی دارد و بعد از کشتی انتظار بیشترین کسب مدال را در این رشته داریم.

محمدزاده عنوان داشت: ووشو در استان قم همتراز سایر رشته‌های رزمی دیده می‌شود که این امر ناشی از عدم شناخت درست از ظرفیت‌ها و تعداد ورزشکاران این رشته در استان قم است.

۸۰ درصد سایر رشته‌های رزمی در رشته ووشو تیم به مسابقات اعزام شد

وی گفت: در طول سال تیم‌های زیادی برای مسابقات کشوری از استان قم اعزام می‌شوند که شمار آن به بیش از ۲۲ تیم می‌رسد که این میزان ۸۰ درصد سایر رشته‌های رزمی است.

رئیس هیئت ووشو قم افزود: مدال آوردن در رشته ووشو سخت و دشوار است و استان‌های دیگر در این زمینه برنامه ریزی های منسجمی دارند.

محمدزاده با بیان اینکه در ابتدای کار در هیئت ووشو امکانات مناسبی نداشتیم افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های خوبی که صورت گرفته، امروز خانه ووشو استان قم از بهترین‌ها در سطح کشور است.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ تعداد ۶۰۰ نفر ورزشکار داشتیم و امروز آمار ورزشکاران این رشته به ۲۱۶۵ نفر رسیده که بیشترین افزایش جمعیت ورزشکار نسبت به سال گذشته در سطح کشور را داشتیم.

رئیس هیئت ووشو قم بیان داشت: امروز از نظر سخت افزاری و کیفیت، امکانات و نیروی انسانی شرایط خوبی داریم که باید در راستای کسب مدال در مسابقات ملی و بین المللی تلاش کنیم.

محمدزاده افزود: استان قم جز ۵ استانی است که لیگ خود را به صورت مرتب برگزار می‌کند و در سال گذشته در لیگ بانوان، استان قم رتبه سوم کشوری را بدست آورده است.

وی همچنین بیان داشت: تعامل خوبی با اداره کل ورزش و جوانان قم داشته ایم و انتظار می‌رود کمک‌های مالی برای اعزام‌ها و سایر برنامه‌های این هیئت متناسب با ظرفیت‌ها صورت گیرد.