به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، مراسم عزاداری سالروز شهادت چهارمین امام شیعیان حضرت زین العابدین (ع) در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد. دسته‌های عزاداری از بعد از ظهر شنبه با حرکت به سمت حرم کریمه اهل بیت (ع) حضرت فاطمه معصومه (س) شهادت سیدالساجدین (ع) را […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، مراسم عزاداری سالروز شهادت چهارمین امام شیعیان حضرت زین العابدین (ع) در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد.

دسته‌های عزاداری از بعد از ظهر شنبه با حرکت به سمت حرم کریمه اهل بیت (ع) حضرت فاطمه معصومه (س) شهادت سیدالساجدین (ع) را محضر بانوی کرامت تسلیت گفتند.

مراسم عزاداری در حرم مطهر نیز با مداحی حسینی نژاد و سخنرانی حجت الاسلام کاظم صدیقی با حضور زائران و مجاوران آستان مقدس حضرت معصومه (س) برگزار شد.

در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر نیز ایستگاه‌های صلواتی برقرار شده و از عزاداران پذیرایی می‌شود.

در بیوت آیات عظام تقلید و دفتر مقام معظم رهبری در قم نیز آیین‌هایی به همین مناسبت برپا شده است و سخنرانان در باره زندگانی گوهربار حضرت امام سجاد (ع) مطالبی بیان کردند.

در مسجد مقدس جمکران نیز آئین‌های سوگواری برپا شده و عزاداران با چشمانی اشکبار در سوگ شهادت حضرت زین العابدین (ع) بر سر و سینه زدند.

امام جمعه موقت تهران در سخنرانی مراسم عزاداری امام سجاد (ع) اظهار داشت: حرکت امام حسین (ع) در حقیقت یک حرکت تبلیغی بود و پس از واقعه عاشورای حسینی نیز خاندان اهل بیت عصمت و طهارت این مسیر را ادامه دادند که در رأس آنان حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) با خطبه‌های که خواندند به امر تبلیغ دین پرداختند.

حجت الاسلام صدیقی ابراز داشت: امر تبلیغ در واقع ادامه دادن مسیر پیامبر اسلام، انبیا و ائمه معصومین (ع) است و این موضوع به اندازه‌ای مهم است که برای هدایت یک انسان پاداش بسیاری در نظر گرفته اند.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام همواره در برابر دین اسلام ایستاده و خواهند ایستاد بیان داشت: کسانی که برای دین اسلام تبلیغ می‌کنند ممکن است در این مسیر با ناملایمتی ها مواجه باشند که باید این سختی‌ها را تحمل کنند.

وی افزود: امروز شاهد هستیم برخی‌ها به آمران به معروف و ناهیان از منکر جسارت می‌کنند و امروز باید به این مسئله توجه داشت که کشف حجاب مقابله با دین اسلام است که برخی‌ها از سر نادانی و جهالت دست به این اقدام می‌زنند.

امام جمعه موقت تهران بیان داشت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید همه انسان‌ها در حال ضرر و ورشکستگی هستند مگر افرادی که ایمان آورند، عمل صالح انجام دهند، توصیه به حق که همان تبلیغ است را انجام دهند و توصیه به مقاومت و صبر در راه تبلیغ کنند.

شهر قم سوگوار شهادت سیدالساجدین امام زین العابدین(ع) است

شهر قم سوگوار شهادت سیدالساجدین امام زین العابدین(ع) است

شهر قم سوگوار شهادت سیدالساجدین امام زین العابدین(ع) است

شهر قم سوگوار شهادت سیدالساجدین امام زین العابدین(ع) است

شهر قم سوگوار شهادت سیدالساجدین امام زین العابدین(ع) است