به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، روسای جامعه‌المصطفی و پارک علم و فناوری استان قم طی نشستی بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت بین‌المللی جامعه‌المصطفی در ترویج و تجاری‌سازی فناوری تأکید کردند. در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی ضمن معرفی جامعی از جامعه المصطفی اظهار داشت: […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، روسای جامعه‌المصطفی و پارک علم و فناوری استان قم طی نشستی بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت بین‌المللی جامعه‌المصطفی در ترویج و تجاری‌سازی فناوری تأکید کردند.

در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی ضمن معرفی جامعی از جامعه المصطفی اظهار داشت: المصطفی در حوزه بین‌المللی از ظرفیت بالایی برخوردار است که قطعا می‌تواند به عنوان بازوی اجرایی سیاست‌های کلان نظام در حوزه فناوری و دانش‌بنیان عمل کند.

وی افزود: از این‌رو، ما از پیشنهاد تشکیل یک کارگزاری مشترک تخصصی به منظور افزایش فروش محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری پارک علم و فناوری استقبال می‌کنیم و آن را در دستورکار جامعه‌المصطفی قرار می‌دهیم.

جامعه المصطفی در کنار برنامه‌های علمی و آموزشی، دوره‌های مهارتی را برای طلاب و فراگیران خود فراهم کرده است که بخش مهمی از آن در مرکز آموزشی و مهارتی بیان دنبال می‌شود و پارک علم و فناوری استان قم میتواند در این زمینه به ما کمک کند.

رییس جامعه المصطفی با اشاره به تفاهم‌نامه دوجانبه با پارک علم و فناوری استان قم خاطرنشان کرد: امیدوارم در فرصت باقیمانده تا پایان مدت این تفاهم‌نامه بخش‌های مغفول مانده و اجرایی نشده آن را با جدیت بیشتری به فعلیت برسانیم تا هنگام تمدید آن روی سایر حوزه‌های مهم همکاری تمرکز کنیم.

وی در پایان از آمادگی المصطفی برای تأسیس یک کانون خلاقیت و شکوفایی ویژه دانشجویان و طلاب غیر ایرانی خبر داد و گفت: امیدواریم با همکاری پارک علم و فناوری استان درآینده بتوانیم این کانون خلاقیت و شکوفایی را به مرکز رشد تبدیل کنیم.