به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله اعرافی در نشست بررسی موضوعات مربوط به همایش یکصدمین سالگشت بازتاسیس حوزه علمیه قم، اظهار کرد: این همایش در روز پنج‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه سال جاری در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) برگزار خواهد شد. وی با اشاره به اینکه این همایش دارای […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله اعرافی در نشست بررسی موضوعات مربوط به همایش یکصدمین سالگشت بازتاسیس حوزه علمیه قم، اظهار کرد: این همایش در روز پنج‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه سال جاری در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این همایش دارای دو بخش است، مطرح کرد: بخش نخست مربوط به شیخ عبدالکریم حائری احیاگر حوزه علمیه قم است که بیش از ۲۰ جلد از آثار ایشان در این راستا بررسی شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه ادامه داد: محور دوم این همایش نیز تحولات یکصد ساله اخیر حوزه علمیه قم در موضوعات مختلف است، که در این عرصه نیز مطالب و آثار بسیاری آماده، بررسی و رونمایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه محور دوم ادامه‌دار خواهد بود، عنوان کرد: اگرچه اقدامات بسیاری در این راستا صورت گرفته است، ولی با توجه به اینکه حجم کار بسیار بالا است، این مسیر ادامه خواهد داشت.

آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه مراجع و علما برای این همایش پیام‌های خود را ارسال خواهند کرد و با بیان اینکه طرح اندیشه انقلاب اسلامی از دل حوزه علمیه خارج شده است، تصریح کرد: حوزه علمیه در بخش‌های مختلف دست‌آوردهای بسیاری داشته است، ولی ارزشمندترین آن پیدایش تئوری نظام اسلامی و ولایت فقیه است.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه باید این همایش به بهترین شکل برگزار شود، یادآور شد: همچنین این همایش باید جلوه مناسبی در سطح شهر برای مردم داشته باشد.

وی اضافه کرد: خروجی این همایش نیز باید برای دانشگاه‌های و جوامع بین الملل نیز پیام‌ها و نکاتی را داشته باشد.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه کرونا علاوه‌بر آسیب‌های جسمی آسیب‌هایی به بخش‌های فرهنگی و اجتماعی وارد کرد، ابراز کرد: حوزه علمیه نیز در این دوران دچار مشکلاتی شد.

وی افزود: در کنار این مشکلات نیز، بروز اتفاقاتی در سطح کشور موجب عدم وجود نشاط لازم و در نهایت متوقف شدن مسیر رشد و پیشرفت شد.