به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، در پی پی هتک حرمت به ساحت قرآن کریم در برخی از کشورهای غربی، آیت الله حسین نوری همدانی با صدور بیانیه‌ای اهانت به ساحت قدسی کلام الله مجید را محکوم کرد که متن پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است. بسم الله […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، در پی پی هتک حرمت به ساحت قرآن کریم در برخی از کشورهای غربی، آیت الله حسین نوری همدانی با صدور بیانیه‌ای اهانت به ساحت قدسی کلام الله مجید را محکوم کرد که متن پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز دنیای استکبار بیش از هر زمان دیگری مشغول اسلام ستیزی است و به گمان خود با اهانت به مقدسات می‌تواند به مقصود خود دست بیابد و در این بین سازمان‌های مدعی آزادی و حقوق بشری با سکوت خود فضا را برای این جریان فراهم می‌کنند. سران کشورهای اسلامی و مردم مسلمان به هر نحو ممکن باید انزجار خود را نسبت به اهانت قرآن کریم اعلام بدارند.

شکی نیست که امروز مردم با مشکلات اقتصادی فراوانی روبرو هستند؛ اما در این بین نباید مسائل فرهنگی کشور به فراموشی سپرده شود. انسان تأسف می‌خورد از اینکه عده‌ای نسبت به مسائل ضد فرهنگی تذکر می‌دهند، ولی متولی فرهنگ به راحتی افراد را متهم می‌کند که این‌ها می‌خواهند جامعه را دو قطبی کنند.

عده‌ای می‌خواهند اینگونه وانمود کنند که متدینین با شادی مخالف هستند در حالی که اینگونه نیست مردم به تفریحات سالم احتیاج دارند و این وظیفه متولیان فرهنگی کشور است که زمینه‌های این امر را فراهم کنند، البته شادی مردم زمانی محقق می‌شود که مشکلات اقتصادی و معیشتی آن‌ها حل شود.

ما وظیفه داریم از اصل نظام و انقلاب و رهبری دفاع کنیم، ولی نباید توجیه گر عمل اشتباه فلان مسئول باشیم، بله! هر کسی به مردم و نظام و انقلاب صادقانه خدمت کرد باید حمایت شود هیچکس حق ندارد مردم را ناامید کند امروز باید همه با هم وحدت داشته باشند، اختلاف بسیار مضر است و در این میان وظیفه ما طلبه‌ها سنگین است ما باید در کنار مردم باشیم و رنج آن‌ها را بفهمیم. بنده بعنوان یک طلبه در حوزه علمیه قم باید عرض کنم از شما می‌خواهم به مردم اطلاع رسانی کنید ما مشکلات آن‌ها را تا حد ممکن اطلاع رسانی می‌کنیم و تذکر می‌دهیم و خودمان هم این مشکلات را درک می‌کنیم.