به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین ظهیری در ششمین شب عزاداری دهه اول محرم هیئت خادم الرضا (ع) که در ورزشگاه حیدریان قم برگزار شد تصریح کرد: امروزه فضای مجازی و اینترنت، کانال‌ها و گروه‌هایی که در این فضا ایجاد شده است، دنیا را به یک دهکده […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین ظهیری در ششمین شب عزاداری دهه اول محرم هیئت خادم الرضا (ع) که در ورزشگاه حیدریان قم برگزار شد تصریح کرد: امروزه فضای مجازی و اینترنت، کانال‌ها و گروه‌هایی که در این فضا ایجاد شده است، دنیا را به یک دهکده بلکه به عنوان یک خانه تبدیل کرده است.

وی افزود: اینترنت کاری کرده است که هر خبری در این عالم اتفاق می‌افتد به سرعت شگفت انگیزی در همه دنیا پخش می‌شود و اتفاقات سیاسی، اجتماعی و اخلاقی به سرعت شگفت انگیزی میان جوانان منتشر می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه متأسفانه حتی جوانان وقتی می‌خواهند استراحت کنند در کنار خودشان موبایل دارند ادامه داد: روزی خواهد رسید که از این هم بدتر خواهد شد تا جایی که این مسئله هوش مصنوعی یک از مسائل روز جامعه است.

حجت الاسلام والمسلمین ظهیری اضافه کرد: حتی مقام معظم رهبری نیز در مورد این مسئله صحبت کردند و این نشان می‌دهد که در شرایط خاصی قرار داریم و بسیاری از جوانان و خانواده‌ها برایشان سوال است که چه باید کرد؟

وی گفت: البته این سوال که “نجات در این عالم از آن کیست؟ “همیشه بوده و ادامه هم دارد و خواهد داشت و همواره سوال می شده است که ما در این گیرودار چه باید کنیم؟

سخنران هیئت خادم الرضا (ع) اظهارداشت: حتی در زمان اهل بیت (ع) و خاتم الانبیا (ص) نیز این سوال بوده و وقتی از ایشان سوال می‌کنند، می‌فرمایند که تنها راه نجات در این عالم تمسک به قرآن و توسل به اهل بیت علیهم السلام است.

وی با بیان اینکه نباید گناه کرد اما با چهار گناه هم از بخشش خداوند ناامید نشوید، خاطرنشان کرد: راه توبه باز است و خاتم الانبیا می‌فرمایند خداوند این راه را به روی احدی نبسته است.

حجت الاسلام والمسلمین ظهیری اضافه کرد: اگر کسی به حسب گناهی که مرتکب شده با خودش فکر کرد که دیگر از دست خدا هم کاری برنمی آید، گناهی از این بالاتر نیست و نباید از خداوند ناامید باشد که خداوند همه گناهان را می بخشد.

وی تصریح کرد: شخصی نزد امیرالمومنین علی (ع) می‌آید و می‌گوید که گناهی مرتکب شدم مرا پاک کن و ایشان به او می‌فرمایند که حتماً اشتباه می‌کنی و حتی اجازه اعتراف به گناه را نمی‌دهند.

استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: اینکه شب عروسی به همسر خود اعتراف به گناهانی را کنید که باعث متلاشی شدن زندگی شما شود، اشتباه است و نباید اعتراف به گناهان کرد که خداوند ستار العیوب است و اجازه نمی‌دهد که شما معصیت خود را فاش کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هرکس آب جو بخورد با یزید محشور است اظهار داشت: امام رضا (ع) در برابر کسی که دچار خوردن شراب شد فرمودند که اولین کسی که آبجو خورد یزید بود و روزی این کار را کرد که سر امام حسین (ع) جلویش بود.

حجت الاسلام والمسلمین ظهیری بیان داشت: خداوند فرموده اند که هر بنده‌ای در خانه من را بزند من او را می بخشم بجز یک گروه که آن گروه را هیچوقت نمی بخشم و آن گروه قاتلین حضرت سید الشهدا (ع) در کربلا هستندکه هیچوقت بخشیده نمی‌شوند و با این رحمتی که خدای متعال دارد دریچه‌های رحمتش به روی قاتلین حضرت بسته شده است.

وی با بیان اینکه قرآن و عترت راه نجات هستند گفت: در هیئت و مجلس امام حسین (ع) می‌توانید به این راه برسید و برای همین است که دشمن عجیب دارد در مورد قرآن و عترت کار می‌کند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع فضلا، طلاب و مبلغان حوزه‌های علمیه اظهار داشت: تبلیغ در رده اول حوزه نبود و بحمدالله فرمایشات ایشان در مورد تبلیغ حوزه را تکان داد و باید بدانیم که اگر تبلیغ در رده اول نباشد، اثرگذاری لازم را نخواهد داشت.