به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین محمد میرزا محمدی شامگاه شنبه در مراسم عزاداری هیئت رزمندگان اسلام اظهار داشت: امروز بعضی‌ها فکر می‌کنند چون تا به حال از امر به معروف و نهی از منکر بیان نشده و تبیین لازم در این موضوع صورت نگرفته است […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین محمد میرزا محمدی شامگاه شنبه در مراسم عزاداری هیئت رزمندگان اسلام اظهار داشت: امروز بعضی‌ها فکر می‌کنند چون تا به حال از امر به معروف و نهی از منکر بیان نشده و تبیین لازم در این موضوع صورت نگرفته است اگر کسی حرفی در این موضوع بیان کند فکر می‌کنند چیز جدیدی مطرح شده است که اینگونه نیست و این فریضه از همان ابتدا بودن است و در سوره اعراف آمده پیامبر برای ۶ امر مبعوث شده که اولین برنامه پیامبر امر به معروف و نهی از منکر است.

استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: پیامبر نیامده بار جامعه دینی را سنگین کند، بلکه آمده باری از دوش مردم بر دارد و جامعه را از اسارت و حقارت نفس و تبعیت ابلیس نجات دهد.

وی گفت: پیامبر نیامده آزادی بشر را محدود کند و امام حسین علیه السلام نیز دین جدیدی نیاورده است و علت قیام خود را احیای دین جدش بیان کرده چرا که در آن زمان حکومت دچار فسادی شد که لازمه آن قیام بوده و این امر دستور خداوند و پیامبر اسلام است.

استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنانش ابراز داشت: امروز برخی‌ها در فضای مجازی حرف‌هایی منتشر می‌کنند که نزاع حسین بن علی (ع) با یزید شخصی و عربی بوده است در حالی که اینگونه نیست و تا قیامت مثل سیدالشهدا علیه السلام نباید در برابر فساد مثل یزدی سکوت کند و همه آحاد جامعه اسلامی باید برای اصلاح امور برخیزند.

حجت الاسلام میرزا محمدی گفت: در جامعه اسلامی همه مسئول هستند و نمی‌توان بیان کرد که برخی موضوعات به ما ربطی ندارد.

وی با بیان اینکه امروز برخی‌ها احکام دین را تقطیع می‌کنند افزود: این افراد آنجایی از دین که به نفع آنان است را بیان و در جایی که به ضررشان است، از کنارش عبور می‌کنند.

وی افزود: سیدالشهدا علیه السلام در مسیر کربلا بارها داستان حضرت یحیی را بازگو کردند که سر بریده این نبی را بر پادشاه ستمکاری بردند که مشغول میگساری بود و همین اتفاقات برای آن حضرت تکرار شد.

حجت‌الاسلام میرزامحمدی با بیان اینکه اولین کسی که فتوا به ازدواج با محارم داده بود یزید است افزود: قیام برای خدا مطابق همه سلایق نیست و مؤمن بر اساس خط کش امام باید حرکت کند و نباید سلایق فردی دیگران برایش مهم باشد و برخی‌ها فکر می‌کنند مؤمن کسی است که فقط جاذبه دارد در حالی که فقط جاذبه داشتن از شاخصه‌های یک انسان متعادل نیست.

وی با اشاره به نقش و اهمیت هیئت‌های مذهبی در جامعه بیان داشت: هیئت‌ها کانونی ترین مکان برای جهاد تبیین هستند که باید در آن ارزش‌ها و اخلاق اسلامی تبیین شود.

استاد حوزه علمیه قم ابراز داشت: ۴۷ کشور با سازمان‌های جاسوسی در فتنه اخیر علیه دین و کشور وارد میدان شدند و کمک ترکیبی سختی را پیش گرفتند.