به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، سیدمحمد تقی شاهچراغی ظهر شنبه در همایش حکمرانی متعالی که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد اظهار داشت: متأسفانه برخی از تصمیمات در مراکزی گرفته می‌شود که ارتباطی با بدنه جامعه ندارند و همین امر سبب می‌شود که فاصله مردم با مسئولان کمرنگ […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، سیدمحمد تقی شاهچراغی ظهر شنبه در همایش حکمرانی متعالی که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد اظهار داشت: متأسفانه برخی از تصمیمات در مراکزی گرفته می‌شود که ارتباطی با بدنه جامعه ندارند و همین امر سبب می‌شود که فاصله مردم با مسئولان کمرنگ شود.

استاندار قم، با بیان اینکه در ایام کرونا شاهد بودیم که محله محوری تقویت شده بود افزود: ساختارهای لازم در زمینه حکمرانی استانی وجود ندارد و دولت سیزدهم نیز به دنبال حکمرانی مردمی است و باید شرایطی را فراهم کرد که مسائل توسط خود مردم پیش رود.

شاهچراغی ابراز داشت: برخی از قوانین به سال‌های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی باز می‌گردد که مناسب زمان فعلی نیست ابراز داشت: قم طی ده روز اخیر شاهد پدیده گرد و غبار بود که برای حل این معضل نیازمند کاشت بوته هستیم اما در عمل می‌بینیم که قانون اجازه این اقدام را نمی‌دهد.

وی افزود: زمانی که به مردم تکیه کنیم در این صورت موفقیت و توفیقات حاصل خواهد شد و باید به این موضوع توجه داشته باشیم که با قوانین سال‌های دور نمی‌توان شاهد اثر بخشی و پیروزی در عرصه‌های مختلف باشیم.

استاندار قم، ادامه داد: امروز نیازهای جامعه نسبت به دهه‌های قبل تفاوت کرده است و باید برنامه‌ها به سمت و سویی پیش رود که این نیازها پاسخ داده شود.

وی با بیان اینکه در عرصه اقتصاد باید فضا را برای حضور مردمی باز کرد ابراز داشت: در صورتی که اقتصاد در دست مردم باشد امید است که مسیر پیشرفت سرعت بیشتری به خود بگیرد.

شاهچراغی بیان داشت: شایسته سالاری و شایسته گزینی نیز از جمله مسائلی است که باید محقق شود که در این صورت مشکلاتی که به مردم باز می‌گردد حل خواهد شد و تصمیمات بهتری برای حل مسائل اتخاذ می‌شود.