به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس این شهر با اشاره به واقعه مباهله برگزار شد اظهار داشت: خداوند به پیامبر فرمود به مسیحیان نجران بگوید برای روز مباهله پسران، زنان و انفس خود را […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس این شهر با اشاره به واقعه مباهله برگزار شد اظهار داشت: خداوند به پیامبر فرمود به مسیحیان نجران بگوید برای روز مباهله پسران، زنان و انفس خود را به میدان بیاوردند.

امام جمعه قم بیان داشت: کسانی که به مراسم مباهله آمدند مستجاب الدعوه بودند و پیامبر با حضرت زهرا (س)، امیرالمومنین (ع) و امام حسن (ع) و امام حسین (ع) وارد این صحنه شدند که مسیحیان نجران وقتی از این این موضوع مطلع شدند فهمیدند که اگر تن به مباهله بدهند احدی از آنان زنده نمی‌ماند.

وی در ادامه با اشاره به سفر رئیس جمهور به برخی از کشورهای آفریقایی گفت: کشورهای آفریقایی برای ایران فرصت‌های سرمایه گذاری و سود آوری دارند و از این فرصت باید برای افزایش صادرات بهره برد.

آیت الله سعیدی گفت: دیپلماسی متوازن دولت سیزدهم با سفر رئیس جمهور به کشورهای آفریقایی دنبال شد و این سفرها ثمرات خوبی برای کشور به همراه خواهد داشت و امید است ثمرات آن در سفره مردم هم دیده شود.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن ماه محرم ابراز داشت: حادثه کربلا اگر چه از نظر زمان کوتاه‌ترین جنگ بود، اما دامنه آن در امتداد تاریخ ادامه دارد چرا که مصاف حق و باطل همواره وجود داشته است و خون کربلا در طول تاریخ در رگ‌های دلاورانی همانند حاج قاسم وجود داشته است و ایشان فرمود ما ملت امام حسین (ع) هستیم و با سیره خود مکتب ساز شد.

امام جمعه قم با اشاره به دیدار جمعی از مبلغان با رهبر معظم انقلاب بیان داشت: رهبر معظم انقلاب تاکید کردند نیاز کشور به فعالیت‌های تبلیغی بیش از میزان کنونی است و اولویت و اهمیت سنت تبلیغ در رسالت حوزه افزایش یافته است.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) در خصوص امر به معروف و نهی از منکر گفت: هفته اول ماه محرم به نام امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است و بدون تردید هر نهضت در جهت حفظ مسیر حرکت خود نیاز مند طراحی و تدوین فرایند آسیب شناسی برای کاهش آسیب پذیری است.

وی گفت: پیامبر اسلام فرمود کسی که امر به معروف و نهی از منکر این دو فریضه الهی را مهم بداند، او خلیفه خدا بر روی زمین است.

خطیب جمعه قم با تقدیر از برپایی برنامه‌های روز حجاب و عفاف در سراسر کشور گفت: مردم غیرتمند در این مناسبت با برپایی برنامه‌های خوب پیام انقلاب اسلامی را به گوش مروجان فساد و بی حجابی رساندند.

سعیدی عنوان داشت: رضا شاه در دوران حکومت چند کار را دنبال کرد که در مجموع دین زدایی بوده است و او برای رسیدن به اهداف شوم از راه مبارزه با حجاب وارد شد و در مسجد گوهرشاد مردم را به رگبار بست.

تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) بیان داشت: در آشوب‌های اخیر بهانه درست کردند تا دین زدایی و حجاب زدایی کنند و بهائیان و منافقین و مزدوران به صحنه آمدند و آرزو داشتند کسانی که حجاب خوبی نداشتند به آنان ملحق شوند اما سیلی محکمی از این افراد خوردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: سران قوا با روش‌های حکیمانه و با تنظیم قانون برای جلوگیری از ابتذال در جامعه اقدام کنند و با کسانی که قصد لجاجت دارند به شدت با آنان برخورد شود.