علی اکبر زارعی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: روز شنبه ۱۷ تیرماه از ساعت ۱۶ جشن فرزندان غدیر در شبستان بزرگ حضرت امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار خواهد شد. مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قم بیان داشت: این جشن بزرگ با حضور پرشور بانوان و دخترانی از […]

علی اکبر زارعی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: روز شنبه ۱۷ تیرماه از ساعت ۱۶ جشن فرزندان غدیر در شبستان بزرگ حضرت امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار خواهد شد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قم بیان داشت: این جشن بزرگ با حضور پرشور بانوان و دخترانی از ۱۲۰ کشور و با رویکرد عفاف و حجاب و تجلی جایگاه زن مسلمان در جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این رویداد بین المللی با محوریت آستان مقدس حضرت معصومه (س) و با همکاری دستگاه‌های و نهادهای فرهنگی استان برنامه ریزی و اجرا می‌شود افزود: استان قم دارای بیشترین فراوانی مهاجرین از نوع ملیت و بیشترین آمار مهاجرین نسبت به جمعیت شهروندان ایرانی را دارد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قم افزود: حضور بانوان فرهیخته و نخبه در رشته‌های مختلف خصوصاً پزشکی، حوزوی، علمی، پژوهشی و…. از ویژگی‌های بارز مهاجر پذیری قم است.

وی ابراز داشت: استان قم سرآمد اجرای برنامه‌های فرهنگی توسط هیئت‌های مذهبی، تشکل‌های فرهنگی، مواکب‌های مردمی است و با دارا بودن بیش از ۶۵۰ تشکل و هیئت ساماندهی شده در رتبه نخست قرار دارد.