به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، محمد صادق خیاطیان ظهر پنجشنبه در افتتاحیه رویداد تبادل فناوری اطلاعات در حوزه علوم و فرهنگ اسلامی که در سالن همایش‌های امین مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد اظهار داشت: حوزه علمیه در عرصه فناوری اطلاعات تحول و پیشرفت‌های خوبی داشته است که لازم […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، محمد صادق خیاطیان ظهر پنجشنبه در افتتاحیه رویداد تبادل فناوری اطلاعات در حوزه علوم و فرهنگ اسلامی که در سالن همایش‌های امین مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد اظهار داشت: حوزه علمیه در عرصه فناوری اطلاعات تحول و پیشرفت‌های خوبی داشته است که لازم است از حمایت‌های آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در این زمینه قدردانی کنیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری بیان داشت: در حوزه ارتباط بین دین و فناوری نیازمند بررسی‌های ویژه هستیم که عرصه فناوری در منظر دینی بر جامعه چه تأثیری دارد.

وی تاکید کرد: از جمله مسائلی که عالمان نیز باید نسبت به آن حساس باشند این است که فناوری‌های نوین چه تأثیراتی بر مردم و آحاد جامعه می‌گذارد.

خیاطیان تصریح کرد: فناوری‌های نوین نقش بسزایی در راستای نشر معارف اسلامی و دینی در جامعه بر عهده دارند و ضرورت دارد از فناوری به صورت مطلوب در جهت تولید محتوا بهره گرفت.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ابراز داشت: بالغ بر ۴۵۰ نیاز فناورانه در عرصه علوم انسانی مورد شناسایی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: اقتصاد تولید محتوا می‌تواند بخشی از اقتصاد عرصه فرهنگ نام برد که توسعه آن نیازمند ارکانی است که محتوای غنی و همچنین نیروی انسانی توانمند از جمله آنان است که در این بخش‌ها شرایط خوبی داریم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری افزود: قم قطب محتوای علوم اسلامی است که در حوزه توسعه اقتصاد محور پیش فت های خوبی داشته است.