به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله محسن اراکی در خطبه‌های نماز عید سعید قربان در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه نماز عید در حقیقت تجدید پیمان با خدای متعال، رسول الله (ص) و ائمه اطهار (ع) است، اظهار کرد: نمازهای جماعت، اجتماع حول امام است و […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله محسن اراکی در خطبه‌های نماز عید سعید قربان در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه نماز عید در حقیقت تجدید پیمان با خدای متعال، رسول الله (ص) و ائمه اطهار (ع) است، اظهار کرد: نمازهای جماعت، اجتماع حول امام است و در این نمازها تمرین اقتدای به امام معصوم و دور ایشان جمع شدن را انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: اگر مردم دور امامی که رفتار، شخصیت و گفتارش بر اساس عدل الهی و تجسم راه درست است جمع می‌شدند؛ امروز جامعه‌ای سراسر مهربانی، عدل و تقوی را تجربه می‌کردیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه از مهمترین تجلیات شخصیت ائمه اطهار (ع) این است که همه دارایی خود را فدای مردم می‌کردند، ابراز کرد: از مهمترین جلوه‌های رفتاری ائمه اطهار (ع) ایثار است و باید ببینیم در جامعه ما چه میزان این جلوه‌ها ترویج شده است.

آیت الله اراکی با بیان اینکه شهدا برترین جلوه ایثار هستند، گفت: شهدا برای امنیت و آسایش مردم از جان خود گذشتند و وظیفه ماست تا این ویژگی را در جامعه ترویج کنیم. سیدالشهدا (ع) برجسته‌ترین نماد ایثار در تاریخ بشریت هستند و امیدواریم خدا توفیق دهد پیروان درستی برای ائمه اطهار (ع) باشیم که معنی ایمان، پیروی دقیق از حضرات معصومین (ع) است.

وی در خطبه دوم نماز عید قربان با تاکید بر اینکه آنچه دین ما می‌گوید همان است که عقل می‌گوید و دین ما دین عقلا، دانشمندان، انسان فهیم است، ابراز کرد: نماز، روزه، حج، حجاب و همه احکام اسلامی خردمندانه است؛ چرا که خدا تمام نیازهای پیدا و ناپیدای ما را می‌داند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: فرهنگ منحط غرب کجا و فرهنگ ناب اسلام که انسان را خلیفه خدا می‌داند و مأموریت بزرگی همچون به کمال رساندن بشریت را برعهده اش گذاشته است.

آیت الله اراکی با اشاره به اینکه بی خرده‌ای غربی؛ زنان شهوتران، آلوده دامن، بی حیثیت و برده گونه زندگی کننده را به عنوان الگو برای جوانان ما مطرح می‌کنند، گفت: زنانی که اسلام پرورش داده زنانی همچون حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) هستند که در عالم نمونه و بی مثالند و دختران و زنان ما برای رسیدن به سعادت حقیقی باید از رفتار، منش و سیره این بانوان بزرگ عالم هستی الگو بگیرند.

وی گفت: کسانی که امروز اسم زن را آلوده کردند نمی‌توانند الگویی مانند حضرت زهرا (س) بیاوردند و زنان فاقد هر ارزش متعالی را به عنوان الگوی جوانان ما معرفی می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه الگوی امروز جوانان همانند حاج قاسم هستند که وقتی به خانه یکی از اهالی سوریه و برای دفاع از آنان رفت در بازگشت نوشته‌ای در خانه گذاشت و از آنان حلالیت طلبید.

وی افزود: جمهوری اسلامی منافع دشمنان را تهدید می‌کند و آنان تصور می‌کنند اگر جمهوری اسلامی گفتمان غالب شود بساط آنان جمع می‌شود که البته این امر شروع شده است.

عضو مجلس تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: جمهوری اسلامی امروز قدرتی در محور شرق است و توانست به چین و روسیه قدرت درگیری به آمریکا بدهند و اگر نبود قدرت ایران اسلامی آنان نمی‌توانستند با آمریکا درگیر شوند.

آیت الله اراکی افزود: ملت ایران به مردم دنیا نشان دادند که می‌شود در برابر آمریکا ایستاد و او را منزوی مرد و تحریم‌ها و تهدیدات را خنثی کند.