به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله محسن اراکی در مراسم افتتاحیه برنامه‌های اوقات فراغت مساجد استان قم که در شبستان حضرت زهرا (س) حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد گفت: مساجد را بیش از آنچه تا امروز شناخته ایم باید بشناسیم. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله محسن اراکی در مراسم افتتاحیه برنامه‌های اوقات فراغت مساجد استان قم که در شبستان حضرت زهرا (س) حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد گفت: مساجد را بیش از آنچه تا امروز شناخته ایم باید بشناسیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در تاریخ ۱۴۰۰ سال گذشته طاغوت‌ها همه چیز از جمله خدا، نبوت، امامت، قرآن، مسجد را در مفهوم تحریف کرده اند.

وی با اشاره به تحریفاتی که در مفهوم مسجد وارد شده است، گفت: این تحریفات جایگاه و کاربری مسجد را از آنچه که منظور اشاره بوده منحرف کرده است.

آیت الله اراکی با تأکید بر اینکه خداوند در مفهوم دینی ما فرمانروای مطلق و ناظر بر همه شئون ما است، اظهار داشت: در تعالیم اسلامی مسجد مقر فرمانروایی الهی و بیت الله است.

وی با بیان اینکه مسجد خانه تجلی و فرمانروایی خداوند است افزود: مسجد محل فرمانروا و امام مسجد کسی است که رابط بین مأمومین و فرمانروای مطلق است و لذا مساجد خانه‌های امام است زیرا امام حجت فرمانروایی بر روی زمین است.

آیت الله اراکی تصریح کرد: مفهوم مسجد، وصل شدن به امام زمان، وصل شدن به اطاعت خداوند، وصل کردن جامعه به خداوند است و نباید مسجد را در حاشیه زندگی خود قرار دهیم بلکه مسجد مرکز زندگی و مرکز تربیت انسان است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مساجد انسان سازند و باید پایگاه حضور جوانان و نوجوانان ما باشند، گفت: بسیجی‌ها و شهدای ما در همین مساجد تربیت شدند.

وی با اشاره به تعطیلات مدارس در ایام تابستان، افزود: در این فرصت اوقات فراغت، مسجد باید پررنگ‌تر شود، چون حضور در مساجد جوانان و نوجوانان ما را بیمه می‌کند.