به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، مراسم نخستین شب ارتحال مرحوم «حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا آشتیانی» عضو فقید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده دوره‌های هفتم تا نهم قم در مجلس شورای اسلامی با حضور شخصیت‌های کشوری، حوزوی، استانی و اقشار مختلف مردم قم در مسجد امام حسن […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، مراسم نخستین شب ارتحال مرحوم «حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا آشتیانی» عضو فقید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده دوره‌های هفتم تا نهم قم در مجلس شورای اسلامی با حضور شخصیت‌های کشوری، حوزوی، استانی و اقشار مختلف مردم قم در مسجد امام حسن عسکری (ع) برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور، آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آیت الله فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع)، آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، آیت الله اراکی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، حجت الاسلام و المسلمین ذوالنور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، امیرآبادی نماینده قم در خانه ملت، آیت الله رجبی رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، آیت الله سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س)، جمعی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اساتید درس خارج حوزه علمیه، طلاب و اقشار مختلف مردم قم حضور داشتند.

این مراسم شامگاه یکشنبه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء با قرآئت آیاتی از کلام الله مجید در مسجد امام حسن عسکری (ع ۹ آغاز شد و. در ادامه مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مرثیه سرایی پرداختند و در ادامه نیز حجت الاسلام و المسلمین حسینی قمی به ایراد سخت پرداخت.

وی با اشاره به ابعاد شخصیت مرحوم آشتیانی ابراز داشت: وی در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی در صحنه‌های مختلف در راستای خدمت رسانی به دین و نشر معارف اسلامی و مکتب اهل بیت (ع) و همچنین در عرصه خدمت رسانی به مردم در میدان حضور داشت و زندگی او به گونه‌ای بوده است که از ایشان می‌توان به عنوان مصداقی یک عالم دینی یاد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا آشتیانی‌» معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده اسبق دوره‌های هفتم تا نهم مردم قم در مجلس شورای اسلامی، شامگاه جمعه دوم تیرماه ۱۴۰۲، دارفانی را وداع گفت و به رحمت ایزدی پیوست.

مراسم تشییع آن مرحوم نیز روز یکشنبه چهارم تیرماه، از مسجد امام حسن عسکری (ع) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار و در این آستان مقدس خاکسپاری شد.