به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، احمد حاجی زاده بعد از ظهر یکشنبه در همایش گرامیداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر و تجلیل از فعالان این عرصه اظهار داشت: کشور ایران در نزدیکی به منشأ تولید مواد مخدر یعنی دو کشور پاکستان و افغانستان قرار دارد و این در […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، احمد حاجی زاده بعد از ظهر یکشنبه در همایش گرامیداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر و تجلیل از فعالان این عرصه اظهار داشت: کشور ایران در نزدیکی به منشأ تولید مواد مخدر یعنی دو کشور پاکستان و افغانستان قرار دارد و این در حالیست که استان قم مسیر ترانزیت مواد مخدر به اروپاست و باید در زمینه مقابله بیشتر تمرکز شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با اشاره به اینکه سن گرایش به مواد مخدر به شدت کاهش پیدا کرده است افزود: از این رو باید بر روی مقوله آموزش و پرورش تمرکز شود و این در حالیست که در دولت گذشته کوتاهی‌های در این عرصه صورت گرفت.

حاجی زاده با اشاره به اینکه تکمیل زیرساخت‌های مبارزه با مواد مخدر در قم سرعت گرفته است عنوان کرد: باید در بین جوانان نشاط اجتماعی ایجاد کرد اما متأسفانه هزینه نشاط اجتماعی و تفریحات سنگین شده است و از این رو دانش آموزان به فضای مجازی سوق داده شده اند.

وی با انتقاد از اجاره دادن سالن‌های ورزشی به بخش خصوصی گفت: اینکه سالن‌ها اجاره داده شود مصوبه مجلس است اما در حقیقت فردی که مکان ورزشی را اجاره کرده کاری به نشاط اجتماعی جوانان ما ندارد و دنبال کاسبی و تجارت است و این درست نیست که از بودجه دولت امکانات ورزشی ساخته شده و اجاره داده می‌شود.

معاون استاندار قم افزود: شیوع مواد مخدر در جامعه ما یک نوع جنگ از سوی دشمن است که جنگ آن‌ها به قیمت آلودگی و آسیب به اقشار مختلف جامعه تمام می‌شود.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح ما ایستادگی می‌کنند تا جامعه کمتر از اعتیاد آسیب ببیند گفت: در عرصه مبارزه با مواد مخدر کارهای خوبی طی دو سال اخیر در استان قم انجام شده و بازدیدهای میدانی نشانگر تلاش مناسب در این عرصه است.

حاجی زاده تاکید کرد: اکنون باید در مقابله با مواد مخدر جبهه‌ای عمل کرد و همه بخش‌ها کمک یکدیگر باشند و خوشبختانه هم افزایی سپاه، قوه قضائیه، آموزش و پرورش و بسیاری مجموعه‌های دیگر به خوبی مشهود است.

وی بیان کرد: در مقابله با مواد مخدر محور کار باید نسل نوجوان و جوان و آموزش و پرورش باشد چون این اقشار در این سن شخصیت خود را پیدا می‌کنند و اگر می‌خواهیم آنان را مصون کنیم در این زمینه باید تلاش بیشتری داشته باشیم.

حاجی زاده ابراز داشت: در مقابله با اعتیاد باید تمام توان بر پیشگیری گذاشته شود در حالی که مقابله سخت است و از همه ظرفیت‌ها در پیشگیری استفاده شود.