به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، سرگرد پاسدار مهدی علی بابایی بعد از ظهر یکشنبه در همایش گرامیداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر و تجلیل از فعالان این عرصه در سالن کرامت استانداری قم اظهار داشت: ۳۴ خانه اعتماد را با حضور ۵۰ کنشگر تشکیل داده ایم که در […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، سرگرد پاسدار مهدی علی بابایی بعد از ظهر یکشنبه در همایش گرامیداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر و تجلیل از فعالان این عرصه در سالن کرامت استانداری قم اظهار داشت: ۳۴ خانه اعتماد را با حضور ۵۰ کنشگر تشکیل داده ایم که در قالب آن‌ها مبارزه با اعتیاد و پیشگیری از آسیب‌های آن انجام شود.

معاون اجتماعی سپاه قم با اشاره به تشکیل جلسات پیشگیری از اعتیاد در خانه‌های اعتماد گفت: ۱۰۰۰ کارگاه آموزشی در سال ۱۴۰۱ در این خانه‌ها برگزار شد و علاوه بر برگزاری کارگاه، مرکز مشاوره خانه اعتماد را نیز راه اندازی کردیم.

وی ابراز داشت: در صدد هستیم مرکز حمایتی و صیانتی بزرگی را برای مقابله با آسیب‌های اعتیاد راه اندازی کنیم.

معاون اجتماعی سپاه قم هم چنین کمک به خانواده معتادان در زمان به سر بردن معتاد در کمپ و افزایش جذب شبکه کشف معتادان متجاهر را از دیگر برنامه‌های سپاه جهت مقابله با اعتیاد ذکر کرد.

علی بابایی افزود: سپاه در زمینه پیشگیری، صیانت و درمان اعتیاد تلاش کرده موضوعات تخصصی دنبال شود و علیرغم پژوهش‌های موجود به صورت میدانی وارد عمل شدیم و در ۱۰ کمپ با ۲۰۰ معتاد برنامه پژوهشی خود را انجام دادیم و خروجی پژوهش این شد که مراکز خانه اعتماد شکل گیرد.

وی همچنین بازگشت به اعتیاد پس از ترک توسط معتادان به دلیل عدم پذیرش از سوی خانواده و اجتماع را از بزرگ‌ترین آسیب‌ها ذکر کرد.