به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، علیرضا رحیمی بعد از ظهر یکشنبه در همایش گرامیداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر و تجلیل از فعالان این عرصه در سالن کرامت استانداری قم اظهار داشت: تعداد مدارسی که امسال در آن‌ها فعالیت آموزشی مقابله با اعتیاد داشته ایم ۴۰۶ مدرسه بوده […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، علیرضا رحیمی بعد از ظهر یکشنبه در همایش گرامیداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر و تجلیل از فعالان این عرصه در سالن کرامت استانداری قم اظهار داشت: تعداد مدارسی که امسال در آن‌ها فعالیت آموزشی مقابله با اعتیاد داشته ایم ۴۰۶ مدرسه بوده است و ۹۰ هزار و ۶۰۰ دانش آموز در این راستا آموزش دیدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم بیان کرد: ۱۹ هزار و ۸۵۰ نفر از اولیای دانش آموزان و نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ تن از کارکنان آموزش و پرورش نیز در سال تحصیلی جاری آموزش‌های مبارزه با اعتیاد دریافت کردند.

وی ابراز داشت: برنامه ریزی شده است تا با هدف مبارزه با اعتیاد در ۵۰۰ مدرسه استان قم خانه یاری گران با مشارکت دانش آموزان راه اندازی شود.

وی هم چنین یادآوری کرد که ۱۰ هزار نفر از دانش آموزان در سال تحصیلی جاری در حوزه فعالیت و کنش گری مبارزه با اعتیاد آموزش دیده اند.

رحیمی افزود: در حوزه مبارزه با مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی عمده فعالیت‌های تربیتی و آموزشی در بخش دانش آموزی شامل آموزش مهارت‌های خود مراقبتی و شناخت رفتارهای پر خطر به دانش آموزان بوده است.

وی تاکید کرد: آموزش به کارکنان و اولیای دانش آموزان نیز برای مبارزه با اعتیاد در دستور کار آموزش و پرورش استان بوده است.