حجت السلام حسین عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر با تبریک اول تیر سالروز سازمان تبلیغات اظهار کرد: یکی از این نهادهای اثرگذار در کشور سازمان تبلیغات اسلامی است بر همین اساس مردمی سازی فعالیت‌ها از اهداف این سازمان به شمار می‌رود. وی افزود: پس از پیروزی انقلاب و با توجه به احساس نیاز مبرم […]

حجت السلام حسین عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر با تبریک اول تیر سالروز سازمان تبلیغات اظهار کرد: یکی از این نهادهای اثرگذار در کشور سازمان تبلیغات اسلامی است بر همین اساس مردمی سازی فعالیت‌ها از اهداف این سازمان به شمار می‌رود.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب و با توجه به احساس نیاز مبرم جامعه انقلابی به تشکیلات منسجم و یک مرجع مشخص برای تبلیغات اسلامی که همه بتوانند به آن مراجعه کنند با مشورت جامعه مدرسین و همکاری دفتر تبلیغات اسلامی قم در تیرماه ۱۳۶۰ شورای عالی تبلیغات اسلامی تشکیل و به محضر امام راحل معرفی شد و امام راحل نیز آن را مورد تأیید قرار دادند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رودسر ادامه داد: این شورا برای نیل به اهداف مذکور سازمان تبلیغات اسلامی را تأسیس کرد و دفتر تبلیغات اسلامی قم و دفتر انتشارات وابسته به جامعه مدرسین را زیر پوشش مالی خود قرار داد و برای هماهنگ ساختن فعالیت‌های تبلیغی ارگان‌های انقلابی که امری ضروری بود شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را به وجود آورد.

وی اضافه کرد: ضرورت هماهنگی در عرصه تبلیغات و تلاش جهت ارائه تصویری از اسلام و انقلاب ایجاب می‌کرد تا این سازمان به فعالیت‌های تشکیلاتی خود به صورت منسجم ادامه دهد لذا دفتر تبلیغات اسلامی قم و نیز شورای هماهنگی اسلامی به مرور از سازمان تبلیغات اسلامی جدا و سازمان به صورت مجزا به فعالیت در عرصه تبلیغات پرداخت.

حجت السلام عزیزی بیان کرد: سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، هدایت، سازماندهی، پشتیبانی و نظارت بر تبلیغات دینی- مردمی، زمینه‌سازی برای یافتن نیروهای مؤمن و پیدایش تشکل‌های انجمن‌های اسلامی و جمعیت‌های مشابه و نظارت بر فعالیت آنها، تلاش در جهت احیا و اشاعه معارف، فرهنگ و تاریخ تشیع از همه راه‌های ممکن، با تأکید بر وحدت تمام مذاهب اسلامی و حراست از آن، با همکاری مراجع و نهادهای ذیربط و ارائه سیاست‌های لازم برای خنثی‌سازی آنها و تنویر افکار عمومی بخشی از وظایف و برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی است.

اولویت اصلی تبلیغات اسلامی اجرای منویات امامین انقلاب است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رودسر اضافه کرد: اولویت اصلی امروز تبلیغات اسلامی اجرای منویات امامین انقلاب امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی است که اگر سازمان انقلاب اسلامی بتواند منویات امامین انقلاب را پیش ببرد مطمئناً آثار بسیار بزرگی در جامعه اسلامی به وجود خواهد آمد.

وی با اشاره به اینکه کمبود نیروی انسانی به چالشی جدی در این سازمان تبدیل شده است، گفت: در بخش فرهنگی عمده ترین چالش سازمان تبلیغات اسلامی کمبود بودجه‌های فرهنگی و کمبود نیروهای متخصص است لذا دغدغه سازمان تبلیغات اسلامی این است که دولت انقلابی جهت پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جهت پیشبرد منویات مقام معظم رهبری از لحاظ بودجه فرهنگی و مالی نگاه ویژه ای به سازمان تبلیغات اسلامی داشته باشد تا این سازمان بتواند کادر رسمی خود را تقویت کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رودسر گفت: طی یک سال گذشته سازمان تبلیغات اسلامی توانست تمام مأموریت‌های سازمانی، جذب روحانی مستقر، اعزام مبلغین در تمامی مراسم ملی و مذهبی و غیر سازمانی را به خوبی به سرانجام برساند.

وی با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در رودسر اضافه کرد: طعام غدیر، انجام فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی در مناسبت‌های مختلف و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی قرآن، پیگیری و معرفی ۵ امام جماعت در مساجد، کلاس‌های تجوید قرآن، حفظ توسط مربیان قرآنی روستایی شهری آموزش مداحی تنها بخشی از اقدامات این سازمان است.

عزیزی با اشاره به اینکه یکی از اهداف سازمان تبلیغات جذب نوجوانان و جوانان خوش‌فکر چه در کادر اداری رسمی و چه در گروه جهادی و هیأت‌های مذهبی است، گفت: جوان سازی یکی دیگر از اهداف سازمان تبلیغات اسلامی است.