به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، ولی الله صمدی صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به ششمین اهدای عضو سال جاری در قم اظهار داشت: شهروند قمی به نام ابوالفضل کهندانی ۲۰ ساله به دلیل تصادف با خودرو دچار مرگ مغزی شده بود. وی ادامه داد: پس از […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، ولی الله صمدی صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به ششمین اهدای عضو سال جاری در قم اظهار داشت: شهروند قمی به نام ابوالفضل کهندانی ۲۰ ساله به دلیل تصادف با خودرو دچار مرگ مغزی شده بود.

وی ادامه داد: پس از رضایت خانواده آن مرحوم اعضای بدن وی به چند بیمار که دارای وضعیت وخیمی بودند اهدا شد و حیات مجددی به آنان بخشید.

کارشناس مسئول واحد پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی قم بیان داشت: از ابتدای سال جاری این ششمین مورد از اهدای عضو بیمار مرگ مغزی در استان قم است.

گفتنی است بازگشت به زندگی در بیماران با شرایط مرگ مغزی امکان پذیر نیست و در استان قم نیز سالانه تعدادی از افراد دچار مرگ مغزی می‌شوند که متأسفانه این بیماران به مرحله پیوند اعضا نمی رسند و فوت می‌کنند که ضرورت دارد خانواده‌ها نسبت به این اقدام خداپسندانه اطلاع داشته باشند.