به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، سید مهدی قریشی ظهر شنبه در مراسم روز ملی فرش و تجلیل از فعالان فرش دستباف اظهار داشت: فرش دستباف قم دارای جایگاه بالایی است و این کالا در کنار سوهان از جمله مهمترین سوغات‌های شهر مقدس قم به شمار می‌رود. معاون توسعه مدیریت […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، سید مهدی قریشی ظهر شنبه در مراسم روز ملی فرش و تجلیل از فعالان فرش دستباف اظهار داشت: فرش دستباف قم دارای جایگاه بالایی است و این کالا در کنار سوهان از جمله مهمترین سوغات‌های شهر مقدس قم به شمار می‌رود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم ابراز داشت: کیفیت فرش دستباف قم در کشور شناخته شده است و در این زمینه نیاز به تعریف ندارد.

وی با بیان اینکه فعالان و بافندگان فرش دستباف در استان قم از جمله هنرمندانی گمنامی هستند که کمتر به آنها پرداخته شده است و فعالیت‌های آنان می‌بایست برای حفظ و انتقال به نسل آینده مکتوب شود.

قریشی همچنین ابراز داشت: امروز از فضای مجازی می‌توان برای عرضه محصولات فرش دستبافت قم به بازارهای بین المللی استفاده کرد و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در این عرصه ضرورت دارد و می‌تواند کمک شایانی به افزایش تجارت این محصول و صادرات آن در سطح دنیا داشته باشد.

معاون استاندار قم گفت: فرش دستباف قم دارای اصالت و قدمت است و به همین دلیل می‌تواند جایگاه خود را در بازار حفظ و تثبیت کند و فعالان این عرصه با حمایت‌های مسئولین می‌بایست برای ارتقای جایگاه و سطح فرش دستباف قم تلاش کنند.

قریشی همچنین عنوان داشت: برگزاری رویدادهای فناورانه از جمله برنامه‌هایی است که می‌توان در حوزه فرش دستباف در استان قم با همکاری مراکز علمی در راستای رشد تولید و افزایش کارآفرینی در عرصه‌های مختلف طراحی، بافت و عرضه به بازار استفاده کرد.