به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، اداره کل هواشناسی استان قم طی امروز نسبت به آب گرفتگی معابر و وقوع سیلاب، برخورد صاعقه، کاهش کیفیت هوا و خیزش گرد و خاک، هشدار نارنجی صادر کرد. هواشناسی قم نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب و بالا آمدن […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، اداره کل هواشناسی استان قم طی امروز نسبت به آب گرفتگی معابر و وقوع سیلاب، برخورد صاعقه، کاهش کیفیت هوا و خیزش گرد و خاک، هشدار نارنجی صادر کرد.

هواشناسی قم نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتمال خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و شعاع دید افقی، لغزندگی جاده‌ها و اختلال در ناوگان حمل و نقل، احتمال سقوط اشیا در ارتفاع، احتمال خسارت دیدن سازه‌های موقت و شکستن درختان کهنسال، احتمال آسیب دیدن به تأسیسات حساس به گرد و غبار، احتمال بروز مشکلات پزشکی برای افراد حساس و آسیب پذیر هشدار داده شده است.

آسمان امروز قم صاف تا قسمتی ابری، در بعدازظهر همراه با افزایش ابر، رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی شده است که این وضعیت با شدن کمتر فردا نیز ادامه دارد.

برای امروز پنجشنبه، وزش باد شدید با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت نیز برای استان قم پیش بینی شده است.

بیشینه دمای هوای قم از امروز تا شنبه هفته آینده بین ۳۳ تا ۳۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.

روز گذشته به دلیل شدت رگبارهای فصلی و بارش ۱۴ میلی متری باران در منطقه دستجرد از توابع استان قم سیلاب به راه افتاد.