به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، فرشید سلطانی رئیس فدراسیون آسیایی پاورلیفتینگ ظهر پنجشنبه با حضور در اداره کل ورزش و جوانان استان قم با مدیر کل این اداره دیدار و گفت گو کرد. ابراهیم سانی خانی مدیر کل ورزش و جوانان استان قم در این دیدار، حضور ورزشکاران ایرانی […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، فرشید سلطانی رئیس فدراسیون آسیایی پاورلیفتینگ ظهر پنجشنبه با حضور در اداره کل ورزش و جوانان استان قم با مدیر کل این اداره دیدار و گفت گو کرد.

ابراهیم سانی خانی مدیر کل ورزش و جوانان استان قم در این دیدار، حضور ورزشکاران ایرانی در عرصه‌های مختلف ورزشی در سطح جهانی و آسیایی را مهم و با ارزش برشمرد و گفت: ما می‌بایست در حوزه ورزش تخصصی و با رویکرد رشد و توسعه برنامه ریزی لازم و فعالیت کنیم و از ورود به مسائل حاشیه‌ای در زمینه این ورزش جلوگیری کنیم.

رئیس فدراسیون آسیایی پاورلیفتینگ نیز در این دیدار با اشاره به سختی‌ها و پیچیدگی‌های خاص این ورزش عنوان کرد: این ورزش از جمله رشته‌های است که گستردگی مخاطب دارد و مدیریت این هیئت واقعاً کار سختی است که خوشبختانه تلخابی رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان قم با ابتکار عمل و سوابق مدیریتی و ورزشی، برنامه ریزی و فعالیت‌های خوبی در سطح استان انجام داده است.

فرشید سلطانی افزود: تلخابی عاشقانه و با امید در این ورزش قدم بر می‌دارد و تلاش وی برای گسترش ورزش پاورلیفتینگ در استان قم ستودنی است.

وی اذعان کرد: عملکرد فدراسیون و هیئت‌های استانی در ورزش بدنسازی و پرورش اندام باید به سوی عضو گیری برود تا بتوان با یک بررسی کلی و تخصصی استعدادیابی و استعداد پروری صورت گیرد چرا که رویکرد فدراسیون‌های برجسته در دنیا هم‌اکنون این روش می‌باشد.

مجید تلخابی، رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان قم در این دیدار اظهار داشت: با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته و در راستای ایجاد فضای حرفه ای در ورزش پاورلیفتینگ، استان قم به صورت پایلوت طرح عضو گیری در ورزش پاورلیفتینگ را آغاز خواهد کرد و امیدواریم در این طرح به موفقیت برسیم.