خانه تکواندو قم به VAR تجهیز شد رئیس هیأت تکواندو استان قم گفت: خانه تکواندو شهیدان برجعلی زاده قم با همکاری و حمایت مالی اداره کل ورزش و جوانان به VAR مجهز شد. علی آهنی رئیس هیئت تکواندو قم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این هیئت داوطلبانه و برای بالا بردن سطح داوری […]

خانه تکواندو قم به VAR تجهیز شد

رئیس هیأت تکواندو استان قم گفت: خانه تکواندو شهیدان برجعلی زاده قم با همکاری و حمایت مالی اداره کل ورزش و جوانان به VAR مجهز شد.

علی آهنی رئیس هیئت تکواندو قم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این هیئت داوطلبانه و برای بالا بردن سطح داوری تکواندو قم که دارای داوران خوبی در سطح بین المللی می‌باشد با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان دوربین‌های ویدئو چک در محل خانه تکواندو نصب کرده و این امکانات در اولین مسابقات به بهره برداری خواهد رسید.

اعزام ۴۳ تکواندوکار قمی به رقابت‌های هان مادانگ

علی آهنی افزود: از قم ۴۳ تکواندوکار بانو و آقا برای شرکت در مسابقات هان مادانگ به تهران اعزام شده اند که نفرات برتر در این مسابقات در تیم ملی حضور پیدا خواهند کرد.

اعزام داور قمی به مسابقات جهانی گرند پرکس سنگال

رئیس هیأت تکواندو قم در ادامه افزود: در حوزه اعزام داوران به مسابقات جهانی و آسیایی سلیمان قلی زاده داور بین المللی اهل قم برای قضاوت در مسابقات گرند پرکس سنگال اعزام خواهد شد که این دومین اعزام بین المللی ایشان می‌باشد.

همچنین هاشم آقایی نیز از دیگر داوران مطرح استان برای قضاوت در مسابقات بین المللی بلغارستان اعزام می‌شود و حسین سلیمانی به عنوان برترین داور لیگ نونهالان کشور و برترین داور مسابقات جوانان انتخابی تیم ملی منتخب گردیده است.

علی آهنی با اشاره به تلاش‌های این هیأت در حوزه استعدادیابی اذعان کرد: اولین مسابقه پیش رو که در ماه آینده می‌باشد مسابقه خردسالان می‌باشد که با هدف استعدادیابی صورت خواهد گرفت و در این راستا

آقای محمد عظیمی استعدادیاب هیئت تکواندو می‌باشد که در طی همکاری مناسبی با هیأت تکواندو با ایجاد شرایط مناسب و تخفیف در هزینه‌ها به استعدادیابی مناسب و پرورش علمی ورزشکاران این حوزه مشغول می‌باشد.

وی ادامه داد: استعدادیابی و انجام برخی تست‌ها موجب راهنمایی ورزشکاران خواهد شد و از ایجاد صدمه وضربه جسمی جلوگیری خواهد شد

آهنی در ادامه اظهار داشت: پس از آن که کمیته فنی هیأت قم تشکیل و تکمیل شود که شاهد حضور شخصیت‌های برجسته و فنی در این کمیته خواهیم بود که این کمیته و اشخاص می‌توانند در حوزه برگزاری مسابقات و لیگ راهنمایی‌های کارشناسی به ما دهند.

کمبود شیاپچانگ مشکل خانه تکواندو

رئیس هیأت تکواندو استان اظهار کرد: مشکلی که در حوزه امکانات هست کمبود شیاپچانگ می‌باشد که در صورت عدم رفع ممکن است باعث ایجاد خطر شود اما در تلاشیم با تجهیز هر چه بهتر سالن به امکانات مورد نیاز شاهد رقابت‌های بهتری باشیم.

وی افزود: در حوزه تیم داری نیازمند آمادگی فضای بدنسازی در خانه تکواندو می‌باشیم که با تحقق این امر شاهد فعالیت بهتر ورزشکاران تکواندو خواهیم بود.

آهنی در پایان مطرح کرد: در حوزه تکمیل و تجهیز بهتر خانه تکواندو نیازمند حمایت بیشتر اداره کل ورزش و جوانان در حوزه عمرانی می‌باشیم و امیدواریم در حوزه تجهیزات خودمان به تکمیل برسیم چرا که تکمیل این سالن موجب استفاده‌های مهمی مثل برگزاری اردو تیم ملی می‌باشد.