به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه قم و هیئت همراه وی که به عراق سفر کردند، شامگاه سه شنبه در دفتر جریان حکمت ملی عراق با سید عمار الحکیم، رهبر این جریان دیدار کردند. الحکیم در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی عراق […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه قم و هیئت همراه وی که به عراق سفر کردند، شامگاه سه شنبه در دفتر جریان حکمت ملی عراق با سید عمار الحکیم، رهبر این جریان دیدار کردند.

الحکیم در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی عراق و ایران و دو حوزه علمیه در شهر مقدس نجف و قم، تأکید کرد: تقریب و انسجام بین آنها به نفع اسلام و پیروان اهل بیت (ع) در سراسر جهان است.

دو طرف همچنین تحولات مربوط به عراق و تغییرات مثبت از جمله انتقال مسالمت‌آمیز قدرت و توسعه در سطوح سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی این کشور را بررسی کردند.

الحکیم در این دیدار اظهار کرد که عراق با برچیدن هسته‌های تروریستی و انسجام اجتماعی بین گروه‌ها و مؤلفه‌های آن و همچنین تشکیل ائتلافی برای مدیریت دولت با عنوان ائتلاف ملی در وضعیت بی‌سابقه‌ای از ثبات به سر می‌برد.

الحکیم ضمن برشمردن نقش فتوای آیت‌الله سیستانی در دگرگون‌کردن معادله علیه تروریسم از نقش‌آفرینی و فداکاری‌های الحشد الشعبی و سایر نیروهای امنیتی عراق در آزادسازی این سرزمین از وجود تروریسم داعشی تمجید کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین از نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به عراق برای رویارویی با تروریسم و حمایت و پشتیبانی و راهنمایی عراقی‌ها قدردانی کرد.

الحکیم گفت: انسجام در عرصه‌های عراق به شکل‌گیری انسجام ملی کمک کرد و عراق با نزدیک‌تر کردن دیدگاه‌های طرف‌های خود نقش مهمی در منطقه ایفا می‌کند و این نقش بازتابی از واقعیت داخلی عراق است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین با اشاره به اهمیت شعائر دینی به عنوان منبعی مهم برای مقابله با افکار انحرافی، تأکید کرد: در عملکرد موکب‌های حسینی و تعداد زائران پیشرفت‌هایی حاصل شده است همچنین ما خواهان رسیدگی به پدیده‌های خطرناک اجتماعی نظیر مواد مخدر، طلاق و غیره هستیم.