به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان ظهر دوشنبه در اجتماع راهپیمایان سالروز قیام ۱۵ خرداد که در شبستان امام خمینی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه برگزار شد گفت: امام راحل ۱۵ خرداد را مبدا حرکت انقلاب اسلامی معرفی کردند و این قیام ناشی از نهضت […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان ظهر دوشنبه در اجتماع راهپیمایان سالروز قیام ۱۵ خرداد که در شبستان امام خمینی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه برگزار شد گفت: امام راحل ۱۵ خرداد را مبدا حرکت انقلاب اسلامی معرفی کردند و این قیام ناشی از نهضت عاشورا بوده است.

استاد حوزه علمیه ابراز داشت: با دستگیری امام راحل این خبر به مردم قم و سایر شهرها رسید و مردم به خیابان‌ها ریختند که در این حادثه بسیاری از حاضرین در صحنه توسط رژیم به شهادت رسیدند و این حرکت در حقیقت اولین گام در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه ماجرای ۱۵ خرداد یا مرگ با خمینی بوده است افزود: مردم در این حادثه برای آب و نان و نفت قیام نکرده بودند و برای اولین بار در طول تاریخ برای دفاع از ولایت فقیه در صحنه حاضر شدند در حالی که هنوز این واژه در جامعه تبیین نشده بود.

این سخنران مذهبی بیان داشت: امام راحل ۱۵ خرداد را عزای عمومی اعلام کرد چرا که مخلصانه ترین قیام بود و امیدی به پیروزی در آن دیده نمی‌شد اما همین حرکت اثر خود را گذاشت و آغاز نهضت و پیروزی انقلاب اسلامی شد.

پناهیان ابراز داشت: امام راحل ۱۴ خرداد ماه رحلت کرد تا فردای آن روز به شهدای قیام ۱۵ خرداد بپیوندد و در شعری نیز فرمودند که انتظار فرج از نیمه خرداد کشم.

وی تاکید کرد: کار ولایت فقیه تضمین استقلال و آزادی یک ملت است و امام راحل فرمود ولایت فقیه مخالف دیکتاتوری است و در جهان شعار حقوق بشر و آزادی زیاد داده شد اما حقیقت این شعار در پیروزی انقلاب اسلامی محقق شد.

وی عنوان داشت: در این سال‌ها جایگاه ولایت فقیه به درستی برای جامعه تبیین نشده است و در این بین نهادهای تربیتی و آموزشی باید برنامه ریزی لازم داشته باشند و نسل جوان باید بداند که ولایت فقیه می‌تواند استقلال کشور را تضمین کند و عوامل دیگر قدرت این کار را ندارند.

وی گفت: بی بند و باری در حقیقت نفی استقلال و هویت کشور است و رهبر انقلاب نیز فرمودند حجاب واجب شرعی و سیاسی است.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: دشمنان تلاش دارند تا بی بندوباری را در کشور رواج دهند و امام راحل نیز بر این موضوع اشاره داشتند که نباید اجازه داد دشمن با هرزگی جوانان ما را منحرف و در روح و جان و مغز آنان رسوخ کنند.

وی بیان داشت: ملی گرای حقیقی در حقیقت امام راحل و شهدا و رهبری بوده و هستند که برای دفاع از وطن و استقلال همت داشتند و رهبر معظم انقلاب نیز در روز گذشته فرمودند هر کسی ایران را دوست دارد باید امید در جامعه را مورد توجه قرار دهد.

وی گفت: نهادهای مختلف در زمینه تبیین کارکرد ولایت فقیه مقصر هستند و در این سال‌ها هیچ سریال و رمان و قالب‌های مختلف هنری در موضوعات ولایت فقیه اثر قابل توجهی نداشتیم که حوزه‌های علمیه می‌بایست در این زمینه برنامه ریزی داشته باشند.

پناهیان گفت: امروز نصرت ولی فقیه موضوع مهمی است و کسانی که می‌خواهند پا در رکاب امام زمان (عج) باشند باید در مسیر یاری ولی فقیه قدم بردارند و این فهم را شهدای ۱۵ خرداد به دست آورده بودند و نفس قدسی امام نیز در این عرصه مؤثر بوده است.

این سخنران مذهبی گفت: وقتی مردم در صحنه حاضر شدند کارها پیش رفت و ساز و کار ولایت فقیه اینگونه است که می‌تواند ملتی را برای نصرت الهی به میدان می‌آورد.

پناهیان تصریح کرد: دشمنان امروز به این موضوع واقف هستند که حضور مردم در صحنه چقدر دارای اهمیت است و آنان از اهمیت حضور ولی فقیه در جامعه اسلامی خبر دارند و بارها اعتراف کردند که با یک سخنرانی رهبری نقشه‌هایشان خنثی می‌شود.