به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، سردار مهدی کبیری پور در مراسم سالگرد ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران که از سوی دفتر فرهنگی گردان سیدالشهدا عراق در مسجد امام رضا (ع) قم، برگزار شد، اظهار کرد: یاد امام از ذهن‌ها و قلب‌ها بیرون رفتنی نیست. جانشین سپاه امام علی بن […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، سردار مهدی کبیری پور در مراسم سالگرد ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران که از سوی دفتر فرهنگی گردان سیدالشهدا عراق در مسجد امام رضا (ع) قم، برگزار شد، اظهار کرد: یاد امام از ذهن‌ها و قلب‌ها بیرون رفتنی نیست.

جانشین سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) استان قم امام راحل در جهان اسلام و علمای اسلام شخصیت بی‌نظیری داشت، افزود: انقلاب اسلامی ثمره مجاهدت همه انبیا و اولیا از ابتدای تاریخ بشر بوده که بسترساز دولت جهانی منجی عالم بشریت خواهد شد.

سردار کبیری پور گفت: انقلاب اسلامی یادآور و در امتداد فعالیت‌های انبیا و اولیای در نهادینه کردن کلمه توحید و نجات مردم از کفر و دنیای تاریک شرک بود.

وی خاطرنشان کرد: در روزگاری نه‌چندان دور کشور ما و بسیاری از کشورهای منطقه در زیر سیطره کامل نظام سلطه بود اما با انقلاب اسلامی روح آزادی، استقلال و ایثارگری در مسیر حفظ اسلام و ارزش‌های دینی احیا شد.

جانشین سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) استان قم با اشاره به علت اصلی دشمنی با جمهوری اسلامی، ابراز داشت: هر جا تفکر اسلامی رشد کرده و صاحب اقتدار و ساختار شده، نظام استعمار جهانی به دشمنی و مقابله بی‌امان با آن بر خواسته است.

انقلاب اسلامی ثمره مجاهدت همه انبیا و اولیای الهی است

وی با تأکید بر اینکه دشمنی نظام سلطه با ایران مصداق جنگ همیشگی حق و باطل است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی تبلور عاشورا و نهضت انبیای الهی بود و جنس دشمنی با انقلاب اسلامی نیز از جنس همان دشمنی مستکبران تاریخی با انبیا و اولیای الهی است.

کبیری پور بابیان اینکه اسلام سیاسی و تمدن ساز از ویژگی‌های مهم انقلاب اسلامی است، اضافه کرد: هر کس که شعار اسلام بدون سیاست را می‌دهد برخلاف آموزه‌های عاشورا حسینی و تلاش انبیا الهی در شکل‌دهی مکتب توحیدی گام برمی‌دارد.

در این مراسم که جمع زیادی از مردم شهرهای مختلف عراق و علما حضور داشتند سردار کبیری جانشین سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) به تبیین ویژگی‌های علمی اخلاقی و مبارزاتی حضرت امام راحل پرداخت.

همچنین در این مراسم سید صادق اشرفی عضو گروه مردمی یمن، عبدالله صالح معاون گروه جهاد اسلامی بحرین، حسین عبادی مسئول فرهنگی گردان سیدالشهداعراق ابعاد بین المللی حضرت امام راحل را تبیین کردند و از امام خمینی (ره) احیا گر فرهنگ جهاد و شهادت شجاعت یاد کردند.

جانشین سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) استان قم گفت: اگر از آرمان‌های اصیل خود در اسلام سیاسی دست‌برداریم دشمنان هیچ کاری با دین، نماز، حج و سایر آموزه‌های دینی ما ندارند؛ نظام سلطه با دینی که ندای آزادی‌خواهی، استقلال‌طلبی و دفاع از مظلومین و تقابل با طاغوت نداشته باشد، هیچ مشکلی ندارند.

انقلاب اسلامی ثمره مجاهدت همه انبیا و اولیای الهی است

وی عنوان کرد: علت اصلی دشمنی نظام سلطه با جمهوری اسلامی، دین، توحید و پایبندی به آموزه‌های دینی است و سایر مباحث مانند مسائل هسته‌ای، توان موشکی و غیره بهانه است.
کبیری پور با تأکید دوباره بر اینکه انقلاب اسلامی استمرار نهضت جهانی انبیای الهی است، اظهار داشت: جبهه مقاومت اسلامی هرروز بالنده‌تر از همیشه پیش می‌رود و قلوب بیشتری را در سطح منطقه‌ای و جهانی به تسخیر خود درمی‌آورد.

همچنین در این مراسم سید صادق اشرفی عضو گروه مردمی یمن، عبدالله صالح معاون گروه جهاد اسلامی بحرین، حسین عبادی مسئول فرهنگی گردان سید الشهدا عراق ابعاد بین المللی حضرت امام راحل را تبیین کردند و از امام خمینی (ره) احیا گر فرهنگ جهاد و شهادت شجاعت یاد کردند.

گردان سید شهدا (ع) یا کتائب سید الشهدا (ع)، یک گروه شبه‌نظامی شیعه عراقی است که در سال ۲۰۱۳ برای محافظت از حرم‌ها در سراسر جهان، حفظ وحدت عراق و پایان دادن به درگیری‌های فرقه‌ای تشکیل شده است.