رضا حافظی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در راستای تکمیل صحن حضرت زینب (س) در کربلای معلا که از سوی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور صورت می‌گیرد، گردهمایی‌هایی در سراسر کشور به منظور جمع آوری کمک‌های مردمی برگزار می‌شود. مسئول ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان قم اظهار داشت: این […]

رضا حافظی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در راستای تکمیل صحن حضرت زینب (س) در کربلای معلا که از سوی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور صورت می‌گیرد، گردهمایی‌هایی در سراسر کشور به منظور جمع آوری کمک‌های مردمی برگزار می‌شود.

مسئول ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان قم اظهار داشت: این گردهمایی در استان قم نیز با عنوان طلایه داران ساخت صحن حضرت زینب (س) در روز جمعه این هفته برگزار می‌شود.

حافظی بیان داشت: این گردهمایی از ساعت ۱۷ تا ۱۹ روز جمعه در صحن اصلی مسجد مقدس جمکران با حضور خیرین، مسئولین استان و آحاد مردم شریف قم برگزار می‌شود تا در این مراسم کمک‌های خیرین برای ساخت و تکمیل صحن حضرت زینب (س) در کربلای معلی جمع‌آوری شود.

وی عنوان داشت: طرح جامع توسعه حرم امام حسین (ع) و قمر بنی هاشم به نام‌های امام حسین (ع)،حضرت زینب (س) و امام زمان (عج) توسط ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور در مساحتی به وسعت ۳۸ هکتار طراحی شده که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در چهار مرحله و در طی ۲۵ سال به اتمام خواهد رسید.

مسئول ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان قم ابراز داشت: ساخت صحن حضرت زینب (س) در جوار حرم مطهر سید الشهدا (ع) از سال ۹۴ آغاز شد که امید است در سال آینده این پروژه به اتمام برسد.

وی ادامه داد: ایجاد فضای زیارت مناسب، ایجاد امکانات رفاهی و خدماتی برای زائران در صحن حضرت زینب (س) در ۵ هکتار و در زیربنای ۱۶۸ هزار متر مربع احداث می‌شود.

وی با دعوت از عموم مردم برای کمک نقدی و غیر نقدی به ساخت صحن حضرت زینب (س) گفت: کلیه هزینه‌های طرح از سوی مردم و خیران تأمین می‌شود و شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۷۰۱۰۱۱۵۳۵۴ به نام ستاد عتبات عالیات به این موضوع اختصاص یافته‌است.