به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاجی ابوالقاسم در مراسم جشن ولادت امام رضا (ع) که توسط هیئت خادمیاران رضوی استان قم در تکیه شاه خراسان برگزار شد اظهار داشت: امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) برای ما الگو هستند و شعاع نورانیت حرم این برادر […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاجی ابوالقاسم در مراسم جشن ولادت امام رضا (ع) که توسط هیئت خادمیاران رضوی استان قم در تکیه شاه خراسان برگزار شد اظهار داشت: امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) برای ما الگو هستند و شعاع نورانیت حرم این برادر و خواهر نه تنها کشورمان، بلکه جهان امروز را تحت تأثیر قرار داده است.

وی حضرت معصومه (س) را اولین، بزرگ‌ترین و برترین خادم امام رضا (ع) توصیف کرد و خطاب به خادمیاران رضوی گفت: شما در قالب خدمتی که انجام می‌دهید متصل به حرم مطهر علی ابن موسی الرضا (ع) هستید و وقتی از واژه خادمیار برای شما استفاده می‌شود به معنای تفاوت شما با خادمان داخل حرم امام رضا (ع) نیست، بلکه هر کسی که متصل به حرم امام هشتم است خادم ایشان محسوب می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خدمت به خاندان عصمت و طهارت (ع) خدمت به رسول الله است، بیان داشت: تمام افتخار بزرگان دین این است که خودشان را خادم امام رضا (ع) می‌دانند.

حجت‌الاسلام حاجی ابوالقاسم افزود: وقتی حرم امام رضا (ع) بیت الله است و زائر ایشان زائر خداست، هر کسی که عشق و علاقه به زیارت حرم مطهر علی ابن موسی الرضا (ع) دارد ثواب زیارت را دریافت می‌کند.

وی در توصیه‌ای به خادمیاران رضوی گفت: خداوند جایگاه ویژه‌ای برای خادمان حرم ائمه اطهار (ع) قائل است، بنابراین قدر خودتان را بدانید.

لازم به ذکر است که حضور کاروان زیر سایه خورشید که از آستان قدس رضوی به استان قم اعزام شده‌اند، پرچم‌گردانی خادمان آستان قدس رضوی، مولودی خوانی حسن شالبافان، اجرای سرود گروه نوجوانان دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی استان قم و تشویق و اهدای جوایز به دختران تازه به تکلیف رسیده از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.