علی بختیاری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه ۲۰ کمیته در هئیت انجمن‌های ورزشی استان قم فعالیت می‌کنند اظهار داشت: این کمیته‌ها شامل جوجیتسون، راگبی، دارت، طناب کشی، موج سواری، جت کسی، پاراگلایدر، جهت یابی، سپک تاک را است که نیازمند ورود جدی به حوزه استعدادیابی و آموزش هستند؛ موضوع مهمی که […]

علی بختیاری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه ۲۰ کمیته در هئیت انجمن‌های ورزشی استان قم فعالیت می‌کنند اظهار داشت: این کمیته‌ها شامل جوجیتسون، راگبی، دارت، طناب کشی، موج سواری، جت کسی، پاراگلایدر، جهت یابی، سپک تاک را است که نیازمند ورود جدی به حوزه استعدادیابی و آموزش هستند؛ موضوع مهمی که در سال‌های اخیر دچار چالش بوده است.

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم ادامه داد: در راستای استفاده از ظرفیت کمیته حقوق ورزشی در تلاشیم با فعالیت جدی در حوزه آموزش قوانین به هیئت‌های ورزشی در مسیر آشنایی ورزشکاران، مربی‌ها و داوران با مسائل حقوقی گام بلندی برداریم.

بختیاری در خصوص برنامه‌های آموزشی نیز گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی ضروری است و هم اکنون با فقدان مربی در این حوزه روبرو هستیم و تنها یک مربی خانم و ۴ مربی آقا در این رشته‌ها در قم فعالیت دارند.

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم در حوزه استعدادیابی نیز بیان داشت: استعدادیابی باید پس از تربیت مربی صورت بگیرد و اولین اقدام تغییر ساختار است که با ایجاد کمیته استعدادیابی در هر رشته صورت خواهد گرفت و در تلاشیم با استفاده از افراد برجسته در این کمیته‌ها و همکاری با آموزش و پرورش، سازمان بسیج ورزشکاران و شهرداری بتوانیم در حوزه استعدادیابی گام بلندی برداریم.

وی ادامه داد: اولین گام عملی استعدادیابی به صورت فراخوان خواهد بود و با کار دقیق علمی به مرحله شناسایی و سپس به مرحله جذب و پرورش استعداد وارد خواهیم شد.

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم، امضا تفاهم نامه همکاری با ادارات، برگزاری یادواره شهدا، گسترش و تروجی حجاب و عفاف، کارگاه‌های فرهنگی، ایجاد هماهنگی و همسویی با بسیج ورزشکاران و تشکیل کمیته روابط عمومی را از جمله دیگر اقدامات پیش روی این انجمن برشمرد.