به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین رمضانی دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت و عضو مجلس خبرگان رهبری در بزرگداشت پردیس مفاتیح الجنان که امروز سه شنبه ۹ خرداد در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد گفت:امثال آقا بزرگ تهرانی و آیت الله مرعشی […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین رمضانی دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت و عضو مجلس خبرگان رهبری در بزرگداشت پردیس مفاتیح الجنان که امروز سه شنبه ۹ خرداد در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد گفت:امثال آقا بزرگ تهرانی و آیت الله مرعشی نجفی را شیخ عباس قمی تربیت کردند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت افزود: آنچه را که در شیخ عباس قمی می بینیم اخلاص تام ایشان است. اخلاص سه جنبه دارد. اخلاص قبل از عمل که مومنین در آن مشکلی ندارند. اما در حین عمل، اخلاص از تام بودن خارج می شود و در خیلی از افراد نیز آفت ضربه زدن اخلاص بعد از عمل وجود دارد.

وی ادامه داد: شیخ عباس قمی در هر سه نوع مخلص بود و آنچه ایشان را برجسته کرد همین امر بود. خوشا به حال همه آنهایی که همه چیزشان برای خداوند است. اما دومین عاملی که باعث شده کتاب مفاتیح الجنان در خانه مومنان وجود داشته باشد تواضع، زهد، دنیاگریزی و اخلاص تام و کاملی است که این شخص داشته است.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت افزود: خلاء شیخ عباس قمی ها، بهاءالدینی ها، حق شناس ها و شیخ مرتضی ها امروز به شدت احساس می شود و جامعه کنونی ما نیاز به اخلاق و معنویت دارد. این امر در گام دوم انقلاب هم آمده است که باید در همه ابعاد اقتصاد، سیاست وجود داشته باشد. اگر فعالیت سیاسیون و فعالیت اقتصاددانان اخلاق محور نباشد جامعه به سمت پیشرفت حرکت نخواهد کرد. امروز دنیا به سمت اخلاق و قاعده های جهانی است.

وی با اشاره به اینکه دعا فی نفسه مطلوب است، گفت: ما حتی اگر خواسته ای هم نداشته باشیم باید دعا کنیم. انسان باید بتواند مستقل با معبود خویش ارتباط برقرار کند.

حجت الاسلام و المسلمین رمضانی تصریح کرد: انسان فقر محض است اما با این حال می تواند مقابل خداوند، «من» بگوید. ذات فقر به ذات غنا وابسته است و لذا اگر کسی از یک ذات نامحدود درخواست نکند بی هویتی را احساس خواهد کرد.

وی گفت: انسانی که معتقد است می تواند بروز و تجلی مظهر جمال و جلال خدا باشد. این امر به انسان هویت می دهد و اگر انسان با خدا ارتباط نداشته باشد بی هویت است.کتاب مفاتیح الجنان کمک راه و رسم زندگی و سبک ارتباط با خدا را یاد می دهد. هیچ دعوتی در دین تحمیلی نبوده است.

وی اظهار داشت: انسان خودش به نظام توحیدی راه پیدا می کند و اعمال خود را بر اساس آیات قرآن تعیین می کند. او باید طالب زیباترین و بهترین ارتباط باشد.

حجت الاسلام و المسلمین رمضانی گفت: دعای بدون وسیله به اجابت نمی رسد و این امر ارتباط بین ولایت و خدا را اثبات می کند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت خاطرنشان کرد: ما همه در راه سلوک عملی هستیم و کتاب مفاتیح الجنان این لطف را کرده که رابطه ولایی را برقرار می کند.