به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، مهدی قربانی‌کرم عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به فعالیت دو ساله بنیاد علوی در استان قم اظهار داشت: فعالیت‌هایی که از سوی این بنیاد صورت می‌گیرد به صورت مشارکتی با نهادهای مختلف است که ارائه خدمات مختلف در راستای محرومیت زدایی، […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، مهدی قربانی‌کرم عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به فعالیت دو ساله بنیاد علوی در استان قم اظهار داشت: فعالیت‌هایی که از سوی این بنیاد صورت می‌گیرد به صورت مشارکتی با نهادهای مختلف است که ارائه خدمات مختلف در راستای محرومیت زدایی، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و ایجاد اشتغال از جمله آنان بوده است.

مسئول نهاد آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی استان قم بیان داشت: در سال گذشته ۱۱۵ واحد برای محرومان و معلولان و ۵۵ واحد محرومین در روستاهای استان قم با مشارکت کمیته امداد و بهزیستی احداث شده است.

قربانی‌کرم بیان داشت: برای ایجاد اشتغال ۱۱۵ میلیارد تومان اعتبار به افراد دارای شرایط پرداخت شد و به تعداد ۸۰۰ نفر وام اشتغال مشاغل خانگی هر کدام به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان اعطا شد.

وی اعزام تعداد ۲۴۰ نفر از مشهد اولی‌ها در سه ماه اخیر به سفر زیارتی مشهد را از جمله برنامه‌های مستقل این بنیاد نام برد و افزود: در سال گذشته نیز با هزینه بنیاد علوی تعداد ۴۰۰ نفر از زائران به سفر اربعین حسینی اعزام شدند.

۳۰ مدرسه و مسجد در سطح استان قم توسعه و تجهیز شدند

مسئول نهاد آبادانی بنیاد علوی استان قم ابراز داشت: در یک سال گذشته تعداد ۳۰ مدرسه و مسجد در سطح استان قم توسعه و تجهیز شدند و تلاش می‌شود تا تعداد بیشتری از مساجد و مدارس را تجهیز کنیم.

وی با اشاره به سفر روزهای گذشته رئیس بنیاد مستضعفان به استان قم ابراز داشت: در این سفر موافقت شد تا ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به قم اختصاص یابد که این میزان، ۵۰ میلیارد تومان وام‌های معیشتی تا سقف ۴۰ میلیون تومان برای افراد دارای شرایط می‌باشد.

قربانی‌کرم ادامه داد: مبلغ ۳۰ میلیارد تومان نیز به توسعه و تجهیز امکانات عمومی محلات همانند خانه بهداشت، احداث سالن‌های ورزشی و سایر پروژه‌های عمرانی تخصیص یافت و ۲۰ میلیارد نیز به طور مساوی بین کمیته امداد و بهزیستی توزیع می‌شود تا خدمات لازم به افراد تحت پوشش خود ارائه دهند.