به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، پیکر مطهر آیت‌الله حاج میرزا محمدتقی مجلسی فردا دوشنبه از ساعت ۸ صبح از مدرسه صدر بازار به طرف مقبره علامه مجلسی تشییع و در مکان این مقبره به خاک سپرده می‌شود. وی از شاگردان آیات عظام حاج سید محمدحسین بروجردی، حاج سید محمدتقی […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، پیکر مطهر آیت‌الله حاج میرزا محمدتقی مجلسی فردا دوشنبه از ساعت ۸ صبح از مدرسه صدر بازار به طرف مقبره علامه مجلسی تشییع و در مکان این مقبره به خاک سپرده می‌شود.

وی از شاگردان آیات عظام حاج سید محمدحسین بروجردی، حاج سید محمدتقی خوانساری، حاج سید محمود شاهرودی، حاج میرزا عبدالهادی شیرازی، حاج سید محسن حکیم، حاج سید ابوالقاسم خویی و حاج میرزا هاشم آملی در حوزه‌های قم و نجف بود و در سال ۱۳۴۲ با کسب اجازه اجتهاد از مراجع عالیقدر شیعه و اساتید عظامشان که بعضی از آنها در ابتدای کتاب اصول فقه به طبع رسیده است، به ایران مراجعت کرد و سال‌ها استاد حوزه‌های علمیه خرم‌آباد و قم بود.

آیت الله مجلسی در سال ۱۳۴۲ با کسب اجازه اجتهاد از مراجع عالیقدر شیعه به ایران مراجعت و سال‌ها استاد حوزه‌های علمیه خرم آباد (بنا به درخواست آیت الله کمالوند) و قم بود و پس از آن بنا بر اصرار جمعی از فضلا و با عنایت به نیاز مبرم به حضور وی در حوزه علمیه اصفهان آمد.

او در مدرسه علمیه صدر و مجمع جویندگان فقه جعفری به تدریس مباحث خارج فقه و اصول پرداخته و امامت جماعت مسجد کازرونی محله عباس آباد را بر عهده داشت.

آیت‌الله حاج میرزامحمدتقی مجلسی اصفهانی روز گذشته در ۹۴ سالگی درگذشت.

مراسم ترحیم نیز سه‌شنبه ۹ خرداد ماه ساعت ۸:۳۰ الی ۱۱ صبح در مسجد جامع اصفهان برگزار می‌شود.