به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید باقر تکیه‌ای در نشست خبری به مناسبت ایام دهه کرامت در ستاد خادمیاری آستان قدس رضوی استان قم، ضمن تبریک ایام میلاد امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) این دهه را فرصتی مغتنم برای یاری‌گری مستضعفان و نیازمندان با تمسک […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید باقر تکیه‌ای در نشست خبری به مناسبت ایام دهه کرامت در ستاد خادمیاری آستان قدس رضوی استان قم، ضمن تبریک ایام میلاد امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) این دهه را فرصتی مغتنم برای یاری‌گری مستضعفان و نیازمندان با تمسک به سیره ائمه اطهار (ع) دانست.

وی شعار این دهه را «خدمت کریمانه، همدلی و امیدآفرینی» ذکر کرد و به تشریح مهم‌ترین برنامه‌های دهه کرامت پرداخت.

حجت‌الاسلام تکیه‌ای، اعزام ۴۲ نفر زیارت اولی از قم به حرم حضرت امام رضا (ع)، اعزام ۸۸ سالمند زیارت فاطمی، توزیع رایگان کتاب در ۸ منطقه روستایی قم و تحت حمایت قراردادن بیش از ۱۰۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار را از جمله برنامه‌های این دهه برشمرد و گفت: بیش از ۱۰۰ نفر از بانوان خادمیار در حال تولید عروسک‌هایی هستند که قرار است سفیران حجاب برای دختران قمی و ایرانی باشند.

مدیر کانون‌های خدمت رضوی استان قم گفت: اهدای ۱۶۰۰ مترمربع فرش دستباف از حرم رضوی به حرم حضرت معصومه (س)، آئین جاروکشی مشترک خادمان حرم امام رضا (ع) و حرم حضرت معصومه (س)، برپایی دسته گلباران حرم مطهر با ۵ هزار شاخه گل و گلدان، برپایی آئین خطبه‌خوانی در روز میلاد حضرت معصومه (س) با حضور تولیت آستان قدس رضوی، ائمه جمعه و جماعات و علمای قم از دیگر برنامه‌های اجراشده در این دهه است.

وی اظهار کرد: برنامه‌ریزی شده که در دهه کرامت به مددجویان نهادهای حمایتی خدمت‌رسانی، مشاوره حقوقی و پذیرش وکالت به صورت رایگان انجام شود.

حجت‌الاسلام تکیه‌ای پرچم‌گردانی در ۱۰ شب ۱۰ مسجد و بقاع متبرکه، آئین خطبه خوانی و تجلیل از ۱۰۰ نفر از خادمیاران در مسجد مقدس جمکران، دیدار با خانواده معزز شهدا و… را از دیگر برنامه‌های دهه کرامت ذکر کرد.

وی گفت که برنامه‌های دهه کرامت امسال به ویژه فعالیت‌هایی که از سوی آستان قدس رضوی تقدیم خواهر ایشان حضرت معصومه (س) می‌شود از قداست و وجاهت ویژه‌ای برخوردار است.