به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین صفر فلاحی مدیر حرم حضرت فاطمه معصومه (س) ظهر چهارشنبه در مراسم اهدای ۱۱۰ سری جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) که به مناسبت دهه کرامت در شبستان حضرت زهرا (س) برای حرم […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین صفر فلاحی مدیر حرم حضرت فاطمه معصومه (س) ظهر چهارشنبه در مراسم اهدای ۱۱۰ سری جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) که به مناسبت دهه کرامت در شبستان حضرت زهرا (س) برای حرم مطهر برگزار شد اظهار داشت: اساس اسلام بر پایه محبت اهل بیت عصمت و طهارت است و دهه کرامت فرصت و ظرفیت مناسبی برای افزایش معرفت ما نسبت به ائمه معصومین (ع) است.

وی ابراز داشت: حضرت آسیه همسر فرعون بوده که در قرآن کریم به عنوان الگویی برای زنان مردان معرفی شده که این امر به دلیل حفظ اعتقاد و ایمان وی بوده است.

مدیر حرم بانوی کرامت افزود: تعدادی از بانوان در مکتب اسلام به عنوان الگو معرفی شده‌اند که حضرت معصومه (س) از جمله آنان است و امروز زنان و دختران ما می‌بایست از زندگی کریمه اهل بیت (س) در بگیرند و از آن حضرت پیروی کنند.

حجت الاسلام صفری ابراز داشت: انسان‌ها بر اساس فطرت خود نیازمند الگو در زندگی هستند و اسلام نیز شخصیت‌هایی را به عنوان الگوهای عملی برای مؤمنان معرفی کرده که حضرت فاطمه معصومه (س) از جمله آنان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم نیز در این مراسم با تبریک ایام دهه کرامت و ازدواج زوج‌های جوان اظهار داشت: وقتی جوانان وارد یک زندگی جدید می‌شوند نیازمند داشتن مهارت‌های لازم برای یک زندگی موفق هستند.

محسن مسعودیان راد افزود: کسب مهارت‌ها نیازمند آموزش دارد و این مهارت‌ها در کارگاه‌هایی توسط مشاوران و افراد صاحب نظر در عرصه خانواده، برای زوج‌های جوان برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: با برنامه ریزی و مشارکت دستگاه‌های مختلف تلاش می‌شود تا اشتغال پایدار برای خانواده‌های کم برخوردار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد شود.