به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا حیدری مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم در حاشیه این مراسم با اشاره به ضرورت پرداختن به کودکان گفت: مقوله تربیت، مقوله‌ای است که از سن کودکی می‌تواند نقش ایفا کند. وی با بیان اینکه سن کودکی بهترین […]

به گزارش پایگاه خبری دورشهر قم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا حیدری مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم در حاشیه این مراسم با اشاره به ضرورت پرداختن به کودکان گفت: مقوله تربیت، مقوله‌ای است که از سن کودکی می‌تواند نقش ایفا کند.

وی با بیان اینکه سن کودکی بهترین موقعیت و زمان برای ایجاد یک تربیت صحیح و متعالی است ادامه داد: کودک در این سن دارای فطرتی آگاه و بیدار و پاک است که اگر بوسیله هنر و ابزار متناسب بتوانیم معارف ناب را در قالب‌های مختلف به کودک ارائه دهیم طبیعتاً می‌توانیم ریل گذاری صحیحی را در حوزه نوجوان و جوان و میانسالی آن کودک داشته باشیم.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم ادامه داد: کودک به تعبیری مانند یک خمیر نانوایی است که به هر شکلی که قالب دهیم به همان قالب درآمده و در همان قالب می‌تواند برای ما جلوه گری کند، لذا از حیث بحث القا معارف ناب در قالب‌های هنری ناب، سن کودکی دارای یک اهمیت ویژه نسبت به هر سن دیگری است.

وی تصریح کرد: در همین راستا امروز به مناسبت ایام ولادت حضرت معصومه (س) به عنوان بهترین دختر عالم که حقیقتاً در شئونات مختلف دارای بالاترین کرامت هستند تصمیم گرفتیم این حقیقت ناب معصومی را به دختران خود به عنوان الگوی انسان تراز معرفی کنیم.

حضرت معصومه (س) یک شخصیت بارز و بی نظیر در جهان اسلام هستند

حجت‌الاسلام والمسلمین حیدری ادامه داد: حضرت معصومه (س) یک شخصیت بارز و بی نظیر در جهان اسلام هستند که با توجه به اینکه یک بانو هستند اما دارای مقام عصمت و شفاعات و کرامت‌های انسانی متعددی هستند و ما می‌توانیم در پیروی از ایشان قدم‌هایی را در مسیر حقیقت ناب انسانی برداریم.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم افزود: یکی از قالب‌هایی که می‌توانیم حضرت معصومه (س) را به کودک و نوجوان معرفی کنیم قالب نمایشی در فضای جشن و شادی است که امروز توفیق داشتیم در مسجد مقدس جمکران و میعادگاه منتظران با حضور دختران پاک و معصوم برگزار کنیم که با استقبال زیادی مواجه شد.

وی با بیان اینکه اساس کار در کانون‌های فرهنگی و هنری کودک و نوجوان است گفت: برنامه‌ها برای این مقطع سنی در دو قالب نمایشی و مانوری، و برنامه‌های عمقی و بنیادین ترسیم شده که این برنامه جزو برنامه‌های نمایشی و مانوری بود که با رویکرد مناسبی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حیدری تصریح کرد: برنامه‌های عمقی و بنیادین نیز در قالب برنامه‌های اندیشه‌ای و معارفی تعریف شده که اولین برنامه ما که در حوزه کودکان در حال برنامه ریزی است قصه گویی و داستان نویسی است که با حضور مستعدین که در این مسیر می‌توانند فعالیت کنند و قلم بزنند برگزار خواهد شد.